Zakład Aktywności Zawodowej

  Zakład Aktywności Zawodowej – to miejsce zawodowej i społecznej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. To tutaj, osoby, które często przez lata były skazane na pobyt w domu lub w ośrodku wsparcia, mają możliwość rozpocząć pracę w sprzyjających warunkach.

  Osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopniem niepełnosprawności nabywają tutaj nowe umiejętności zawodowe, uczą się współpracy w grupie i korzystają z rehabilitacji: społecznej, leczniczej a także pomocy psychologicznej, które są realizowane przez naszych specjalistów.

  W ramach ZAZ funkcjonuje kilka pracowni, w których pod opieką instruktorów-terapeutów nasi pracownicy podejmują swoje zadania zgodnie ze swoimi możliwościami. Wśród nich są:

  • pracownia hodowlana – prowadząca Stajnie na Zielonej i dbająca o mieszkające u nas zwierzęta takie jak: konie, kozy, osła, a także mniejsze jak: króliki, bażanty czy papugi.
    pracownia remontowo-budowlana – specjalizująca się w drobnych pracach remontowych oraz budowlanych takich jak m.in.: kładzenie kostki brukowej, malowanie, szlifowanie, kładzenie fliz, montaż elektryki itd.

  • pracownia ogrodnicza – uprawiająca ekologiczną żywność (borówek, pigwy, malin) oraz dbająca o cały teren zielony.
  • pracownia pszczelarska – wytwarza miód i inne produkty pszczelarskie.
  • pracownia handlu i małej wytwórczości – składanie drobnych elementów metalowych dla zewnętrznych klientów oraz prowadzenie Sklepu, w którym można zakupić produkty wytwarzane w ZAZ, Produkty Bonifraterskie oraz rękodzieło.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz: zaz@bonifundo.pl
Chcesz na bieżąco śledzić naszą działalność? Wejdź tutaj!