Skorzystaj z warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci i młodzieży oraz realizując zasadę:

Powiedz mi, a zapomnę,

Pokaż mi, a zapamiętam,

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem

od kilku lat z powodzeniem organizuje warsztaty pn. Dzień Na Zielonej, których celem jest przybliżenie tematyki przyrody, ochrony środowiska, historii. Warsztaty prowadzone są przez specjalistów poszczególnych dziedzin. Dodatkowym aspektem proponowanych zajęć jest fakt, iż odbywają się one w miejscu, gdzie pracują osoby z niepełnosprawnościami, które aktywnie włączają się w organizację warsztatów.

Fundacja posiada własną pasiekę, stadninę koni, ogrody. Pracownicy są aktywnymi członkami grup rekonstrukcyjnych.

Posiadamy miejsce na organizację zajęć bez względu na warunki pogodowe.

Specjalizujemy się i organizujemy następujące warsztaty:

  • warsztaty pszczelarskie pt. „Skąd się bierze miód”
  • warsztaty ogrodnicze pt. „Kraina roślin”
  • warsztaty leśne pt. „Inny świat”
  • warsztaty konne pt. „Moje spotkanie z koniem”
  • warsztaty pt. Poznaj Rzeczypospolita XVI i XVII w. – od Batorego do Sobieskiego

Zachęcamy do udziału!

Oferta warsztatów:

Warsztaty oferta 2023

Warsztaty historyczne

Dochód uzyskany z przeprowadzanych zajęć przeznaczony jest na rehabilitacje społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością prowadzoną w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Korzystając z Naszej oferty czynisz z Nami dobro!

Relacja z poprzednich warsztatów:

Zaufali nam:

Rekomendacje Szkoły Podstawowej nr 22 w Krakowie:

“Planując jesienną wycieczkę z zerówką integracyjną, wybrałyśmy stadninę koni w Konarach, prowadzoną przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną. Jest to miejsce położone tuż za Krakowem, a jednocześnie mające wszelkie cechy wiejskiego krajobrazu. Ważnym aspektem wyboru tego miejsca jest również fakt, że pracująca tam kadra ma doskonałe i profesjonalne przygotowanie do pracy z dziećmi , także tymi z orzeczeniami o niepełnosprawności. Było to widoczne na każdym etapie naszego tam pobytu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas warsztatów konnych w bardzo przystępny i oparty na bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami sposób, zaprezentowano dzieciom podstawy pielęgnacji i żywienia koni, ich przyzwyczajenia , a także sposoby postępowania z nimi. Dzieci miały niepowtarzalną okazję czyścić i karmić konie pod bacznym okiem Pana Przemka. Dużą atrakcją nie tylko dla dzieci, były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu , angażujące także uczestników warsztatów terapii zajęciowej, którzy wraz z dziećmi brali udział w licznych konkurencjach sportowych- dbali o bezpieczeństwo i uśmiech naszych dzieci.
Na zakończenie naszego pobytu zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla 🙂 Z całą pewnością wrócimy tu na wiosnę !!!

Szczególne podziękowania dla Pana Przemka- za profesjonalizm i niezwykle ciepłe podejście do dzieci, panów kierowców- Pana Pawła i Pana Maćka za życzliwość i bezpieczny transport , a także dla Pani Bożeny Czerwińskiej za koordynowanie naszego przyjazdu, życzliwość i wyrozumiałość.
Z wyrazami szacunku nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 w Krakowie
Dorota Mrowca
Małgorzata Sabała”