Dom Pomocy Społecznej

  Dom Pomocy Społecznej jest miejscem stałego pobytu dla 63 mężczyzn z zaburzeniami psychicznymi.  To najstarsza jednostka prowadzona obecnie przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną. Dom, który został otwarty w 1979 roku, nieprzerwanie  świadczy całodobową opiekę nad osobami chorymi, zatrudniając wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników. Zabezpiecza potrzeby bytowe Mieszkańców, a także zapewnia szeroki wachlarz usług  opiekuńczych i medycznych. W ramach usług wspomagających Mieszkańcy mają możliwość  korzystania z różnych form terapii zajęciowej, realizowania potrzeb religijnych i kulturalnych oraz korzystania z rehabilitacji społecznej i zawodowej (w Zakładzie Aktywności Zawodowej).

Dom Pomocy Społecznej składa się z czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, spełniającego wszelkie standardy, a także kaplicy, budynków gospodarczych i ogrodu.

  Każdy Mieszkaniec może tu znaleźć swoje miejsce do życia i czuć się bezpiecznie jak w domu. Rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obserwuj nas na Facebook’u lub napisz: dps@bonifundo.pl