Wycieczka do Krakowa do Ogrodu Botanicznego...
Wycieczka do Krakowa do Ogrodu Botanicznego...
W piątek 11 maja 2018r. korzystając z pięknej słonecznej pogody udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa do Ogrodu Botanicznego. Bardzo miło spędziliśmy czas. Było Super.

2018-05-14 czytaj dalej

Zapraszamy
Zapraszamy
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna ma przyjemność zaprosić na IV Marsz Godności Osoby z Niepełnosprawnością

2018-05-11 czytaj dalej

Wyjazd na XI Krakowskie Dni Integracji
Wyjazd na XI Krakowskie Dni Integracji "Zdrowie z natury"
Na Uniwersytecie Rolniczym 17 kwietnia 2018 roku odbyły się XI Krakowskie Dni Integracji "Zdrowie z natury".
Mieliśmy możliwość wziąć udział w wykładzie na temat "Szlaki sensoryczne wokół nasz", a także podziwiać różne gatunki roślin z hodowli eksperymentalnej i uczestniczyć w warsztatach pt. "Spacer sensoryczny".

2018-04-20 czytaj dalej

Wycieczka do Doliny Chochołowskiej...
Wycieczka do Doliny Chochołowskiej...
Pomysł na wyjazd do Zakopanego na krokusy narodził się spontanicznie. Pogoda była piękna więc wybraliśmy się na spacer do Doliny Chochołowskiej podziwiać piękne widoki zaśnieżonych gór, a na dole pola kwitnących krokusów. Było super!!!!!!!!!!!!!!!!!

2018-04-16 czytaj dalej

Wycieczka do Myślenic na III Rejonowe Konfrontacje Muzyczne
Wycieczka do Myślenic na III Rejonowe Konfrontacje Muzyczne "Śpiewam Sercem"
W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. udaliśmy się do Myślenic na III Rejonowe Konfrontacje Muzyczne "Śpiewam Sercem". Konkurs zorganizowany dla osób niepełnosprawnych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenickiej. W czasie występu kibicowaliśmy naszym kolegom panu Waldemarowi Surówce oraz Grzegorzowi Jankowskiego, którzy występowali wraz z naszym zespołem "Zielona Kapela" zajmując pierwsze miejsce. Brawo.

2018-04-11 czytaj dalej

Wycieczka na Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa
Wycieczka na Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa
W dniu 03.04.2018r. wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa na odpust Rękawka połączony z zabawą ludową, która odbywa się co roku na Krzemionkach, koło kościółka św. Benedykta, obok Kopca Krakusa, na który również wyszliśmy. Nazwa kopca wiąże się z legendarnym Krakiem - bajecznym władcą Krakowa. Legenda mówi, że dla uczczenia pamięci Kraka lud usypał kopiec, nosząc ziemię w rękawach, stąd nazwa festynu - Rękawka. Wszystkim dopisywały dobre humory, a podczas schodzenia z kopca wstąpiliśmy jeszcze zjeść pyszne lody. Było super.

2018-04-06 czytaj dalej

Droga Krzyżowa w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Droga Krzyżowa w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Jak co roku w Wielki Czwartek Zespół Opieki Duszpasterskiej przygotował Drogę Krzyżową, z którą przeszliśmy po wszystkich dziełach Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej rozważając poszczególne stacje. Panowała atmosfera zadumy i refleksji.

2018-03-30 czytaj dalej

Spotkanie Wielkanocne w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej...
Spotkanie Wielkanocne w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej...
W dniu dzisiejszym wspólnie z zarządem, uczestnikami oraz pracownikami wszystkich dzieł Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej spotkaliśmy się przy Wielkanocnym stole, aby złożyć sobie życzenia świąteczne...

2018-03-28 czytaj dalej