Odpust u św. Józefa Robotnika w Konarach

Opublikowane przez Bonifundo w dniu

1 maja w Konarach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Świętego Józefa- Patrona naszej Kaplicy. Uroczysta Msza św. z procesją koncelebrowana była przez Ojca Alberta Dorociaka OH, ks. Jacka Miszczaka, Ojca Ludwika Sokoła OH oraz Ojca Benedykta Menni Iwaszkiewicza OH. W tym wyjątkowym dniu w kaplicy zgromadzili się nie tylko wierni, ale także zaproszeni goście w osobach księży z naszego Dekanatu na czele z księdzem dziekanem. Ojciec Albert w homilii mówił o wyjątkowości św. Józefa, który w pokorze i ciszy spełniał wolę Naszego Pana. Zwrócił również uwagę na sposób postrzegania pracy, niezbędność jej wykonywania, ale przy jednoczesnej uważności na pozostałe wartości naszego życia. Praca, która powinna być środkiem, a nie celem samym w sobie. Niezbędne jest zatrzymanie się w tym pędzie codzienności, aby dostrzec to co powinno być najważniejsze dla każdego, czyli drugi człowiek. Rola mężczyzny, męża czy ojca obecnie ulega transformacji, choć nie koniecznie w dobrym kierunku. Dlatego też biorąc przykład ze św. Józefa powrócić do wartości, które może nie są popularne, ale z pewnością właściwe.

Podczas Mszy św. trwała modlitwa w intencji ludzi pracy, bezrobotnych, wszystkim zgromadzonych w kaplicy, zmarłych podopiecznych i braci zakonnych, a także z okazji jubileuszu 96 urodzin naszej parafianki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym w tym dniu! Dzięki waszemu zaangażowaniu i pracy przeżywaliśmy kolejną piękną uroczystość.

Kategorie: Aktualności