Konferencja “O samodzielności osób z Zespołem Downa”

Opublikowane przez Bonifundo w dniu

W dniach 15 oraz 16 kwietnia 2023 r. pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarach uczestniczyli w konferencji “O samodzielności osób z Zespołem Downa” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “TĘCZA” w Krakowie.

Konferencja skierowana była do rodziców i opiekunów osób z Zespołem Downa oraz specjalistów: nauczycieli, logopedów, psychologów, seksuologów, terapeutów. Konferencja podzielona została na dwie części: wykładową oraz warsztatową. Dwudniowe spotkanie skupione było wokół samodzielności osób z Zespołem Downa. Poruszane tematy związane były z edukacją, żywieniem i suplementacją, wizerunkiem oraz rozwojem osobistym osób z Zespołem Downa, a także seksualnością osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Była też przestrzeń na dyskusję nt. ograniczeń i możliwości oraz dalszej drogi po ukończeniu szkoły. W trakcie trwania konferencji dzielono się doświadczeniami Stowarzyszenia m. in. w obszarze aktywizacji zawodowej osób z Zespołem Downa oraz najważniejszymi wydarzeniami z 25 lat działalności.

 

Kategorie: AktualnościSDSWTZ