“Gra o pracę” kolejna tura rozgrywek!

Opublikowane przez Bonifundo w dniu

„Gra o pracę” to edukacyjna gra planszowa dla dorosłych, której zadaniem jest wspomaganie w przygotowaniu do podjęcia zatrudnienia. Grę otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie.  Pytania zawarte w grze dotyczą trzech obszarów: pojęć związanych z zatrudnieniem, zawodów oraz sytuacji, z którymi osoby grające mogą spotkać się w pracy.
Gra jest kolorowa i przyjemna w odbiorze. Podana instrukcja jest łatwa i zrozumiała, zarówno dla koordynatora jak i graczy. Pomocne są również obrazki, znajdujące się na kartach z pytaniami.
Przedstawione sytuacje są bardzo praktyczne i przydatne, można się z nimi zetknąć każdego dnia. Definicje dotyczą podstawowych zwrotów, których znajomość jest niezbędna, podczas poszukiwania i podjęcia pracy. Część dotycząca zawodów, umożliwia zapoznanie się z nimi i zrozumienia na czym polegają. Wpływa to pozytywnie na wiedzę grającego o możliwościach rynku pracy.
Na duży plus zasługuje, ogromna dowolność w prowadzeniu gry. Samodzielnie można ustalić czas jej trwania oraz ilość punktów do zdobycia.
Podsumowując, gra jest ciekawa i rozwijając, a co najważniejsze podobała się grającym.

 

Kategorie: AktualnościZAZ