Zakończenie projektu pn. “Integrowanie przez Ikonopisanie”.

Opublikowane przez Bonifundo w dniu

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna wraz z Panem Marcinem Musiałem (ikonopisanie.pl) przeprowadziła projekt pn. “Integrowanie przez Ikonopisanie”.

Głównym celem projektu była międzypokoleniowa integracja, w tym z osobami z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Mogilany, wzmocnienie świadomości istnienia ważnych lokalnych dóbr kultury tj. Sanktuarium Matki Bożej Gajowskiej oraz działalności Bonifratrów wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych mieszkańców. Zorganizowano liczne warsztaty min. dla Podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, dzieci ze Szkół Podstawowych oraz dorosłych. Każdy na miarę swoich możliwości zdobywał wiedzę i umiejętności pisania wybranej przez siebie Ikony. Dla Nas szczególnie ważną postacią jest św. Jan Boży, który jest założycielem zakonu Bonifratrów, ale także prekursorem bezinteresownej pomocy dla osób chorujących przewlekle psychicznie. Chcąc uznać talenty wszystkich uczestników projektu zorganizowano dwie wystawy pracy. Jedną podczas Majówki w Mogilanach, drugą na terenie Fundacji. Obie wystawy cieszyły się popularnością i uznaniem zwiedzających. To była piękna przygoda z Ikonami. W naszych głowach już pojawiają się nowe pomysły na kolejne działania.

Dziękujemy Urząd Gminy Mogilany za możliwość przeprowadzenia integracji naszych mieszkańców oraz współfinansowanie projektu.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *