Zakład aktywności zawodowej » AktualnościŚwięto Niepodległości w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Jak co roku obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości naszego kraju. W tym celu podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach z czterech dzieł tj. Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej jako organizatorzy przedstawienia teatralnego wystąpili 11 listopada 2015 roku na Akademii w Urzędzie Gminy w Mogilanach oraz 10 i 12 listopada w ośrodku Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Scenariusz spektaklu obejmował pieśni i teksty literackie o charakterze patriotycznym.

2015-11-12 czytaj dalej

Nowa kostka za stajnią
Nowa kostka za stajnią
W BFD ZAZ nowości! – właśnie oddaliśmy do użytku nowy odcinek wybrukowanej ścieżki za stajnią. „Myśl techniczna” i wykonanie w całości samodzielne, a co warto podkreślić, u niektórych odkryto niespodziewanie talent w układaniu kostki. Wspólna radość z tej nowej miniinwestycji została zwieńczona symbolicznym przecięciem wstęgi – czego dokonała, wybrana demokratycznie Pani Anetka. Niech naszym koniom i ich właścicielom dobrze służy.

2015-11-10 czytaj dalej

X Hubertus już za nami:)
X Hubertus już za nami:)
No i kolejny X już Hubertus za nami. Pogodą pięknie nam dopisała - jesień w Konarach jest przepiękna! - choć wiatr trochę "urywał głowy" to amatorzy różnych konnych atrakcji nie mogli narzekać. I przejażdżki i oprowadzanki, konkurs tatarski i konkurs skoków, pokazy ujeżdżania i pokazy kaskaderskie, lis szukany i kiermasz rękodzieła i zdrowej żywności oraz na koniec główna atrakcja dnia gonitwa za lisem. Zwycięzcy różnych konkurencji będą z pewnością wspominać zaciętą rywalizację i już przygotowywać się do przyszłorocznego Hubertusa.

2015-11-09 czytaj dalej

Wycieczka Zakładu Aktywności Zawodowej w Góry Stołowe
Wycieczka Zakładu Aktywności Zawodowej w Góry Stołowe
W dniach 16-18 września 28 osób z BFD ZAZ udało się na wycieczkę do pięknej Kotliny Kłodzkiej, by w pięknej, już z lekka jesiennej aurze, trochę odpocząć i podziwiać piękne Góry Stołowe i inne atrakcje tej części Polski. Czas wspólnych wycieczek, mecz piłki nożnej, czy wspólne grillowanie były okazją do integracji, radości i chwilami zapomnienia o pozostawionych w domach problemach. W czasie tych trzech, pełnych atrakcji dni – wspięliśmy się dwukrotnie na Strzeliniec, błądziliśmy wśród Błędnych Skał, zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzko, krążyliśmy po deptakach kurortu Kudowa Zdrój i zagłębiali się w tunele i szyby Kopalni Złota. Z pewnością długo wspominać będziemy te wspólne chwile. Dziękujemy Pani Dorocie Kopcie, która to miejsce na wspólny wyjazd wyszukała i zorganizowała i już myślami wybiegamy do następnych wspólnych eskapad.

2015-09-18 czytaj dalej

Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski
Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski
W dniu 29 stycznia 2015 r. gospodarstwo Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, odebrało kolejne wyróżnienie jakim jest Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski. Produkt Lokalny z Małopolski to inicjatywa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, która poprzez organizację targów oraz klubów zakupowych i innych kanałów dystrybucji, daje lokalnym wytwórcom możliwość bezpośredniej sprzedaży produktów spożywczych konsumentom, którzy poszukują świeżej, ekologicznej i lokalnej żywności sprawdzonego pochodzenia. Certyfikat Produkt Lokalny z Małopolski niesie ze sobą wiele korzyści między innymi:
1. dostęp do punktów sprzedaży Systemu PLM.
2. działania promocyjne dla wytwórców i produktów poprzez kanały promocji Systemu PLM.
3. drukowane materiały reklamowe.
4. szkolenia, międzynarodowe wizyty robocze oraz inne formy wsparcia.
5. usługi doradcze.
Nadany Certyfikat wzmocni możliwości sprzedaży produktów z BFD ZAZ, co pozwoli lepiej
realizować cele rehabilitacyjne wobec podopiecznych Fundacji, jak również jest elementem promocji jej misji w szerszym kręgu lokalnych społeczności małopolski.

2015-02-06 czytaj dalej

Kontrast     A A+ A++ 

;