Środowiskowy Dom Samopomocy » AktualnościŚroda Popielcowa...
Środa Popielcowa...
Środa Popielcowa. Uroczysta Msza Święta w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej...

2018-02-14 czytaj dalej

XXVI Światowy Dzień Chorego w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej...
XXVI Światowy Dzień Chorego w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej...
W piątek 09.02.2018r. w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego.

2018-02-13 czytaj dalej

Zabawa Karnawałowa 2018...
Zabawa Karnawałowa 2018...
W dniu 08.02.2018r. odbyła się Zabawa Karnawałowa w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Tego dnia można było podziwiać uczestników w różnych przebraniach, a rytmiczna muzyka stanowiła świetny nastrój. Była wspaniała atmosfera i pełen parkiet tancerzy.

2018-02-12 czytaj dalej

Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego...
Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego...
W piątek 09.02.2018r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta z okazji wspomnienia Najświętszej Marii Panny z Lourdes (11 lutego) - XXVI Światowego Dnia Chorego.

2018-02-07 czytaj dalej

Wycieczka na Szopki Krakowskie...
Wycieczka na Szopki Krakowskie...
W Krakowskich Kościołach jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia wystawiane są tradycyjne szopki, które przyciągają mnóstwo zwiedzających. Najczęściej przedstawiane są w formie jaskini, groty lub stajenki, w której znajduje się Święta Rodzina. 1 lutego udaliśmy się do Krakowa na oglądanie wybranych szopek w Kościele: Ojców Bernardynów, Ojców Misjonarzy, Św. Piotra i Pawła, Św. Józefa przy ul. Poselskiej oraz Kościół Św. Wojciecha na Palcu Mariackim. Spacer zakończyliśmy oglądając ruchomą szopkę u Ojców Kapucynów przy ul. Loretańskiej, w której znajdują się akcenty małopolskie m. in. Smok Wawelski i Krzyż na Giewoncie.

2018-02-05 czytaj dalej

Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej...
Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej...
31 stycznia 2018r. uczestnicy wszystkich dzieł Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Boskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 odbyła się Msza Święta przed Cudownym Obrazem. Po zakończeniu Mszy Świętej podziwialiśmy wyjątkową i jedną z największych ruchomych szopek w Polsce, a także makietę Klasztoru i Dróżek Kalwaryjskich. Dzięki uprzejmości przewodnika mogliśmy obejrzeć pomieszczenie, w którym przebywał Ojciec Święty Jan Paweł II, wówczas gdy zwiedzał Sanktuarium Zebrzydowskie.

2018-02-02 czytaj dalej

Teatr
Teatr "Po Latach"
Już kolejny raz Teatr "Po Latach" zawitał do naszej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Dziękujemy.

2018-01-30 czytaj dalej

VI Festiwal Kolęd i Pastorałek Miechów 2018
VI Festiwal Kolęd i Pastorałek Miechów 2018
24 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy w VI edycji Małopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy w Miechowie. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu wspaniałych i utalentowanych uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Na scenie wiele się działo, zaskakujące i oryginalne interpretacje znanych kolęd oraz oryginalność rekwizytów spowodowało, że atmosfera była bardzo wyjątkowa.

2018-01-26 czytaj dalej

Wspólne kolędowanie w siedzibie Radia Kraków
Wspólne kolędowanie w siedzibie Radia Kraków
We wtorek 23.01.2018r. uczestniczyliśmy w Koncercie Kolęd i Pastorałek w siedzibie Radia Kraków pt."Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł". Program został przygotowany przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz przez dzieci ze Szkoły muzycznej w Czesławiu. Wokalistom na scenie towarzyszył zespół instrumentalny złożony z nauczycieli prowadzących zajęcia w Szkole Muzycznej SOSW. Spotkanie było wspaniałą okazją do wspólnego kolędowania i przeżywania radości z narodzenia Pańskiego.

2018-01-25 czytaj dalej

Jasełka 2018 w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Jasełka 2018 w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
18 stycznia odbyła się premiera Jasełek pt."Brama do nieba jest ciasna" w wykonaniu uczestników Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej Środowiskowego Domu Samopomocy.
Przeszło 2000 lat temu w Betlejem przyszedł na Świat Zbawiciel - Jezus Chrystus. Przyszedł, by zbawić wszystkich ludzi, aby wszystkim otworzyć Bramę do nieba. Dlatego głównym przesłanie Jasełek było przypomnienie, że każdy człowiek bez względu na wiek, wykształcenie czy zawód powołany jest do Świętości. Poprzez codzienną pracę przybliżamy się do Nieba. Na premierę Jasełek przybyły rodziny naszych uczestników, proboszczowie okolicznych parafii oraz przedstawiciele PCPR. Jasełka zostały zaprezentowane również dla uczniów Szkoły Podstawowej z Rzeszotar i Konar oraz uczestników wszystkich dzieł Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej.

2018-01-23 czytaj dalej

Kolęda 2018...
Kolęda 2018...
Dzisiaj odwiedził naszą Bonifraterską Fundację Dobroczynną ks. proboszcz Józef Milan, który przybył do nas z kolędą. Uczestnicy przywitali go śpiewając kolędę, po której nastąpiła Modlitwa i Błogosławieństwo.

2018-01-09 czytaj dalej

Kolędowanie...2017
Kolędowanie...2017
Nadszedł czas Bożego Narodzenia, więc nasza grupa kolędników w pięknych strojach z gwiazdą wyruszyła po okolicznych domach. Uczestnicy w krótkiej inscenizacji przybliżyli tajemnice narodzenia Pana Jezusa, a także złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

2018-01-04 czytaj dalej