PRZEWODNIKI METODOLOGICZNE DLA UCZNIÓW ORAZ PROFESJONALISTÓW!
Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z przewodnikami metodologicznymi dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz profesjonalistów chcących prowadzić zajęcia w tematyce walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

2020-08-13 czytaj dalej

Strona www projektu
"Walczymy przeciwko ubóstwu!"- doczekało się swojej strony www.


2020-06-24 czytaj dalej

Komiks 2
Komiks 2
Czy wiecie, że nasza Agata ma niezwykły talent? Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać jej pracę wykonaną w ramach projektu Erasmus+ "Ideas against poverty!" Naszym zadaniem było opracowanie komiksu związanego z tematem ubóstwa i wykluczenia społecznego.

2020-04-03 czytaj dalej

Nasi nowi Przyjaciele
Nasi nowi Przyjaciele
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została partnerem międzynarodowego programu Erasmus+ „Ideas against poverty! Obywatele z niepełnosprawnością intelektualną walczą z ubóstwem i wykluczeniem społecznym." Projekt ten angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Węgier oraz Turcji. W ramach projektu odbywają się międzynarodowe spotkania mające na celu wzbudzanie pozytywnych postaw w walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wypracowanie przewodnika metodologicznego zarówno dla uczniów oraz profesjonalistów chcących zgłębić ten temat. Trzecie z kolei spotkanie miało miejsce w Konarach!

2020-03-09 czytaj dalej

Goście, Goście
Goście, Goście
Już w nadchodzącym tygodniu będziemy gościć naszych partnerów z projektu Erasmus+ Ideas against poverty! Przyjadą przedstawiciele z Hiszpanii, Węgier oraz Turcji.

2020-02-27 czytaj dalej

Sprzątamy szafy :)
Sprzątamy szafy :)
W ramach działań projektowych Erasmus+ Ideas against poverty zebraliśmy używane ubrania. Każdy z nas ma w szafie jakąś rzecz, w której już nie chodzi. My też takie mamy! Dlatego postanowiliśmy się podzielić.

2020-02-24 czytaj dalej

Świętujemy
Świętujemy
Ten lutowy dzień był bardzo ważny dla naszej fundacyjnej społeczności. Bardzo dobrym pretekstem do spotkania się było święto obchodzone przez Warsztat Terapii Zajęciowej, który to prowadzi zajęcia dla osób z niepełnosprawnością już od 20 lat! Była to niezwykła okazja do wspominania dawnych czasów, ale także czas, aby pochwalić się naszymi teraźniejszymi osiągnięciami oraz zajęciami. Liczne grono rodziców oraz zaproszonych gości mogło wspólnie z nami świętować ten piękny czas.

2020-02-24 czytaj dalej

Seminarium organizowane w ramach projektu Erasmus+
Seminarium organizowane w ramach projektu Erasmus+ "IDeas against poverty"
Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane w ramach projektu Erasmus+ "IDeas against poverty", które odbędzie się na terenie Fundacji w dniu 19.02.2020r. o godzinie 15.00.

2020-02-05 czytaj dalej

Zakupowy szał
Zakupowy szał
W ramach projektu Erasmus+ "Ideas against poverty" doszkalamy się w działaniach w Internecie. Czy wiecie, że można pomagać nie wychodząc z domu? My znaleźliśmy organizację pozarządową, która stworzyła stronę internetową, gdzie można dokonywać zakupów i pomagać potrzebującym jednocześnie. Czy to nie wspaniałe, że są takie cudowne pomysły?

2020-01-08 czytaj dalej

Spotkanie międzynarodowe w Budapeszcie!
Spotkanie międzynarodowe w Budapeszcie!
Drugie spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+ "IDeas against poverty" miało miejsce na Węgrzech. W dniach od 14 do 18 października byliśmy gośćmi u naszych projektowych przyjaciół z Fundacji "Hand in hand Budapest". Po raz kolejny mogliśmy spotkać się w międzynarodowym gronie składającym się z przedstawicieli Hiszpanii, Polski, Turcji oraz oczywiście Węgier.

2019-10-23 czytaj dalej

Miodobranie-miodogranie
Miodobranie-miodogranie
W dniu 11 września odbyło się spotkanie integracyjne organizowane przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną. Rok rocznie zaproszone zostają ośrodki wspierające osoby z niepełnosprawnościami z powiatu krakowskiego, zaprzyjaźnionych placówek z Małopolski oraz ośrodków bonifraterskich z Iwonicza Zdrój, Cieszyna, Zebrzydowic.

2019-09-23 czytaj dalej

Komiks
Sprawdźcie jaka wspaniałą pracę wykonała nasza Podopieczna Agata! Namalowała komiks, w którym w jasny sposób pokazuje jak każdy z nas może pomagać innym!

Miłego oglądania!


2019-09-02 czytaj dalej

Odwiedziny uczniów ze SP w Bukownie.
Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Bukowie przyjechali do Podopiecznych Fundacji z przedstawieniem "Pyza na polskich dróżkach". To kolejne odwiedziny dzieci z tej szkoły. Zawsze są mile widziani w naszych progach.

2019-06-25 czytaj dalej

Kocham Kraków z wzajemnością!
Kocham Kraków z wzajemnością! My też otwieraliśmy XX tydzień osób z niepełnosprawnościami. Super zabawa! Nie mogło Nas tam zabraknąć. A oto co sami organizatorzy piszą o tym wspaniałym okresie:

2019-06-06 czytaj dalej

Everest II w Sosnowcu „Idziemy po rekord”
Everest II w Sosnowcu „Idziemy po rekord” to impreza sportowa organizowana w celu promocji sportów ekstremalnych i klasycznych, upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży oraz wspieranie działalności turystyczno-krajoznawczej.

2019-05-13 czytaj dalej

Marsz godności osób z niepełnosprawnością.
Marsz godności osób z niepełnosprawnością.
5 maja to szczególna data w kalendarzu zdarzeń. Tego dnia na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to także dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia. W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowane są Marsze Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Podejmowana jest dyskusja o sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju, pokazania barier z którymi wciąż się borykają, krzywdzących stereotypów, z którymi spotykają się każdego dnia oraz możliwości zmian na lepsze.

2019-05-07 czytaj dalej

Wielkanocne Spotkanie Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
W dniu 16.04 br odbyło się Wielkanocne Spotkanie Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Na przywitanie Uczestnicy wystąpili z programem poetycko - muzycznym. Naszych gości poczęstowaliśmy kawką, jajeczkiem i ciasteczkiem. To także czas, aby pokazać nasze działania w ramach projektu Erasmus+ „Ideas against poverty!”.

2019-04-16 czytaj dalej

Kamperem przez świat- inna perspektywa.
Kamperem przez świat- inna perspektywa.
29 marca 2019 r odwiedzili Nas wspaniali goście- Teresa i Andrzej Walczakowie.

2019-03-29 czytaj dalej

Teatr po latach!
Aktywnie walczymy z wykluczeniem społecznym poprzez czynny udział w takich wydarzeniach! Bądźcie z Nami!

2019-02-25 czytaj dalej

Uwaga!
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna kolejny raz pragnie zaprosić Państwa do udziału w projekcie pn. "Aktywni w pracy - kompleksowy program aktywizacji osób z niepełnosprawnością z powiatu krakowskiego i myślenickiego", Właśnie trwa nabór na rok 2019.

2019-01-15 czytaj dalej

Integracja z SP 159 Sióstr Urszulanek!
Integracja z SP 159 Sióstr Urszulanek!
Zapobiegać wykluczeniu można na różne sposoby. My chcemy zwiększać wiedzę i empatię wśród najmłodszych! Dlatego zapraszamy na wspólne warsztaty dzieci ze szkół. Mamy dużo do zaoferowania!Wszystkie działania podejmowane są w ramach projektu finansowanego w ramach Uni Europejskiej.

2019-01-11 czytaj dalej

Orszak trzech króli- świetna integracja!
Orszak trzech króli- świetna integracja!
Każdy powód do integracji z innymi jest dobry! 6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Pod Hasłem " Odnowi oblicze ziemi " Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1, 2 mln uczestników! Po raz pierwszy mieszkańcy Miasta i Gminy Świątniki Górne również dołączyli do tej ogromnej rzeszy kolędników idących oddać pokłon Świętej Rodzinie.

2019-01-07 czytaj dalej

Podopieczni BFD w Barcelonie!
„IDeas against poverty” to nazwa międzynarodowego projektu, w którym uczestniczą podopieczni oraz pracownicy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. W ostatnim tygodniu listopada odbyło się pierwsze spotkanie partnerskie w Barcelonie.

2018-12-03 czytaj dalej

Mydlane słodkości
Mydlane słodkości
Mydlane słodkości stworzone pod czujnym okiem terapeutki Pani Joanny Mrowczyk przez uczestników Pracowni EKO

2018-10-02 czytaj dalej

Kurs ogrodniczy 2018
Kurs ogrodniczy 2018
Kurs ogrodniczy 2018

2018-09-05 czytaj dalej

Kurs stolarskiego
Kurs stolarskiego
Wytwory wyobraźni uczestników Projektu powstałe w ramach kursu stolarskiego.

2018-09-05 czytaj dalej

Sadzenie naszych roślin
Sadzenie naszych roślin
Sadzenie wyhodowanych wcześniej pomidorów, ogórków, melonów i arbuzów. Pełni nadziei czekamy na szybki rozrost i bogate plony....

2018-05-09 czytaj dalej

Miód z mniszka lekarskiego.
Miód z mniszka lekarskiego.
Przygotowywanie miodu z mniszka lekarskiego.

2018-04-23 czytaj dalej

XI Krakowskie Dni Integracji
XI Krakowskie Dni Integracji
Poniżej prezentujemy krótką odsłonę XI Krakowskich Dni Integracji z udziałem uczestników Projektu Aktywni w Pracy.

2018-04-23 czytaj dalej

Wiosno Witaj !!!!
Wiosno Witaj !!!!

Wiosna przyszła, mamy uśmiechnięte miny
Dużo pracy czeka- pikujemy i sadzimy
Co wyrosło w w skrzynkach podlewamy
Na owoce pracy cały czas czekamy:)

2018-04-11 czytaj dalej

Nasze EKO kosmetyki
Nasze EKO kosmetyki
Poniżej znajdują się kosmetyki z naturalnych komponentów, wyprodukowane przez uczestników Pracowni EKO pod wodzą Pani Joanny Mrowczyk.

2018-03-22 czytaj dalej

Wiosna w naszej pracowni
Wiosna w naszej pracowni
Najlepszą porą na sadzenie jest wiosna bo wtedy panują najlepsze warunki sprzyjające "zadomowieniu się" roślin. Także dla ogrodników amatorów w Pracowni Ekologicznego Rolnictwa ten czas jest wyjątkowy, ponieważ jest to okres przygotowań. Ponad to piękna słoneczna aura za oknem wywołuje pozytywny nastrój u uczestników. Poniżej prezentacja zdjęć.

2018-03-22 czytaj dalej

INFORMACJA O PROJEKCIE „ Aktywni w pracy” w Konarach
Szanowni Państwo, Bonifraterska Fundacja Dobroczynna informuje, że z dniem 1 stycznia 2018 r. rozpoczynamy kolejny nabór osób do projektu pn. "Aktywni w pracy - kompleksowy program aktywizacji osób z niepełnosprawnością z powiatu krakowskiego i myślenickiego", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w okresie od 01.01.2017 do 31.12.2019.

2018-01-05 czytaj dalej

Erasmus+
Erasmus+ "Lights on Rights" dobiega końca!
Wspaniały projekt dzięki któremu poznaliśmy i utrwaliliśmy wiedzę na temat naszych praw oraz Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Dwa lata pełne działań, wyjazdów, uśmiechów, ale również wyzwań i trudności. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami projektowymi:

2017-10-31 czytaj dalej

Kurs kulinarny
Kurs kulinarny
Kurs kulinarny trwa. Uczestnicy zaznajamiają się z przygotowywaniem różnymi potraw. Na każdych zajęciach dominuje przewodni temat kulinarny.

2017-10-18 czytaj dalej

Kurs Stolarski
Kurs Stolarski
Stolarstwo jest zawodem wykonywanym od dawna. Z biegiem czasu jednak nie traci swojej pozycji na tle innych zawodów. Co więcej kształtuje się ciągła potrzeba wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią przełożyć pomysły na praktykę.

2017-10-18 czytaj dalej

Kurs komputerowy
Kurs komputerowy
Kurs komputerowy obejmuje moduł wiedzy, która jest dostarczana stopniowo uczestnikom kursu, poprzez obserwację indywidualnych efektów uczenia się. Jest to możliwe do zrealizowania w małej grupie ćwiczeniowej.

2017-10-18 czytaj dalej

Wysoka kreatywność i dbanie o każdy szczegół na kursie florystycznym.
Wysoka kreatywność i dbanie o każdy szczegół na kursie florystycznym.
Na kursie florystycznym powstają coraz bardziej zaawansowane kompozycje kwiatowe. Tworzone są także formy przestrzenne.

2017-10-18 czytaj dalej

Z własnego warzywniaka
Z własnego warzywniaka
Praca w szklarni to tworzenie optymalnych warunków dla wzrostu i rozwoju roślin.

2017-10-11 czytaj dalej

Kurs języka angielskiego.
Kurs języka angielskiego.
Zgodnie z obietnicą zamieszczamy kolejne zdjęcia. Tym razem z kursu języka angielskiego.

2017-10-02 czytaj dalej

Kurs florystyczny uważa się za otwarty.
Kurs florystyczny uważa się za otwarty.
Uczestniczki uczą się układać kompozycje kwiatowe, dobierać kwiaty do bukietu, układać bukiety okolicznościowe. Wszystkie kompozycje są dobierane zgodnie z własnymi preferencjami uczestniczek.

2017-09-20 czytaj dalej

Pełną parą ruszyły kursy kompetencyjne
Pełną parą ruszyły kursy kompetencyjne
Pełną parą ruszyły kursy kompetencyjne. Poniżej zamieszczamy kilka pamiątkowych zdjęć z kursu kulinarnego.

2017-09-20 czytaj dalej

Pierwsze plony zaobserwowane.
Pierwsze plony zaobserwowane.
Pracownia Ekologicznego Rolnictwa może poszczycić się pierwszymi plonami. Oby tak dalej.


2017-09-14 czytaj dalej

Dożynki w Kalwarii Zebrzydowskiej
Dożynki w Kalwarii Zebrzydowskiej
W galerii prezentacja zdjęć ze zorganizowanego wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej czyli z Dożynek

2017-09-14 czytaj dalej

Zjazd w Madrycie i Podsumowanie Projektu
Zjazd w Madrycie i Podsumowanie Projektu
Piąte i ostatnie spotkanie w Madrycie miało wyjątkowy charakter. Po pierwsze był to meeting podsumowujący i zamykający okres dwóch lat, w trakcie których trwał i rozwijał się Desktop Projekt. Już samo to w sobie było wyjątkowe.

2017-07-18 czytaj dalej

Wycieczka do Zamku Królewskiego i Małopolskiego Centrum Słowa i Dźwięku w Niepołomicach
Wycieczka do Zamku Królewskiego i Małopolskiego Centrum Słowa i Dźwięku w Niepołomicach
W ramach treningu spędzania czasu wolnego w dniu 17 lipca 2017 r. uczestnicy Projektu "Aktywni w pracy - kompleksowy program aktywizacji osób z niepełnosprawnością z powiatu krakowskiego i myślenickiego" udali się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

2017-07-17 czytaj dalej

NIE prosta sztuka komunikacji interpersonalnej
NIE prosta sztuka komunikacji interpersonalnej
W galerii warsztat komunikacji -jako jeden z treningów szlifowania umiejętności komunikowania się.

2017-07-14 czytaj dalej

Prawa ważna sprawa!
Prawa ważna sprawa!
Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym.

2017-07-03 czytaj dalej

Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych w Konarach!
Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych w Konarach!
W dniach 22-23 czerwca odbyły się Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna wraz z Powiatowym Centrum Rodziny w Krakowie zorganizowała dwa dni pełne wrażeń i wyzwań dla osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin.

2017-06-26 czytaj dalej

„Lights on Rights” na III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej.
„Lights on Rights” na III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej.
W dniu 8 czerwca br. braliśmy czynny udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Student z niepełnosprawnością w środowisku akademickim pod tytułem „Dorosłość z niepełnosprawnością- edukacja, praca, rodzina”.

2017-06-09 czytaj dalej

Konferencja „Nowe technologie i innowacje w służbie osobom niepełnosprawnym - Projekt DESkTOP”
Konferencja „Nowe technologie i innowacje w służbie osobom niepełnosprawnym - Projekt DESkTOP”
Konferencja „Nowe technologie i innowacje w służbie osobom niepełnosprawnym - Projekt DESkTOP”

2017-06-04 czytaj dalej

Siali, plewili i podlewali z dużym zaangażowaniem !!!
Siali, plewili i podlewali z dużym zaangażowaniem !!!
Dziś niektórzy uczestnicy Pracowni Ekologicznego Rolnictwa pracowali przy przygotowaniu oraz wykonawstwie zadań związanych z kształtowaniem krajobrazu i dbałością o estetykę otoczenia.

2017-05-30 czytaj dalej

Naturalne w pracowni Ekologicznego Rolnictwa
Naturalne w pracowni Ekologicznego Rolnictwa
Pracownia Ekologicznego Rolnictwa może poszczycić się pierwszymi efektami swojej pracy. Należą do nich świece zapachowe, bezzapachowe,z brokatem różnych kolorów, kształtów i faktur, mydła bez dodatków, w pełni naturalne oraz te z dodatkami takimi jak ziarenka kawy, drobinkami zlota, peelingi, kremy, kule kąpielowe oraz sole do kąpieli.

2017-05-08 czytaj dalej

Wizyta studentów z Holandii reprezentujących organizację Student Association Sphere, The Netherlands.
Wizyta studentów z Holandii reprezentujących organizację Student Association Sphere, The Netherlands.
W ramach współpracy z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie zostaliśmy poproszeni o wygłoszenie prelekcji nt. ”Pomoc społeczna wobec osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce– przykład Konar” dla studentów z Holandii reprezentujących organizację Student Association Sphere, The Netherlands.

2017-05-02 czytaj dalej

Byliśmy na II Małopolskiej konferencji
Byliśmy na II Małopolskiej konferencji "Międzyinstytucjonalna współpraca w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym"
W dniu 19 kwietnia br byliśmy obecni na II Małopolskiej konferencji "Międzyinstytucjonalna współpraca w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym" organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Koordynator projektu Erasmus+ "Lights on Rights" miała okazję opowiedzieć zgromadzonym o postępach oraz przyszłych działaniach podejmowanych w ramach upowszechniania wiedzy na temat Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami.

2017-04-21 czytaj dalej

Spotkanie z rodzinami i bliskimi uczestników projektu Desktop
Spotkanie z rodzinami i bliskimi uczestników projektu Desktop
11 kwietnia odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył personel oraz podopieczni Fundacji zaangażowani w Desktop Projekt oraz rodziny i bliscy użytkowników.

2017-04-12 czytaj dalej

Odwiedzamy studentów Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie
Odwiedzamy studentów Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie
W dniu 05 kwietnia br odwiedziliśmy studentów Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie podczas Tygodnia Pracy Socjalnej.

2017-04-07 czytaj dalej

Laboratorium wspomnień -7 kwiecień 2017 r.
Laboratorium wspomnień -7 kwiecień 2017 r.
Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa dużym zainteresowaniem cieszy się wydarzenie pod nazwą "Zdrowie z Natury". Już po raz X zorganizowano tego typu Dni Integracji.

2017-04-07 czytaj dalej

Spotkanie integracyjne w Lublanie.
Spotkanie integracyjne w Lublanie.
W dniach od 20-24 marca w ramach projektu Erasmus+ "Lights on Rights" uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym w Lublanie.

2017-04-03 czytaj dalej

Dokumentacja projektowa
Zapraszamy do zapoznania się i pobierania dokumentacji projektowej.

2017-03-24 czytaj dalej

IV Desktop Meeting - Barcelona
IV Desktop Meeting - Barcelona
Właśnie zakończył się czwarty i ostatni meeting komitetu sterującego Projektu Desktop.

2017-03-24 czytaj dalej

Spotkania projektowe
Spotkania projektowe
W ramach rozprzestrzeniania projektu wśród zainteresowanych organizowane są spotkanie z potencjalnymi współemisariuszami (stakeholders).

2017-03-12 czytaj dalej

O Projekcie
Projekt ma na celu aktywizację społeczno-zawodową grupy osób z niepełnosprawnościami z powiatu myślenickiego i krakowskiego.

2017-01-08 czytaj dalej

III DESkTOP Meeting - Straubing
III DESkTOP Meeting - Straubing
Odbywający się w dn. 24-25 listopada 2016 III meeting projektowy w Straubing w Niemczech miał charakter wyjątkowy. Podsumowany został rok merytorycznych prac nad projektem (a w praktyce 1,5 roku) okazało się także, że w związku z dużą aktywnością uczestniczących w projekcie organizacji udało się osiągnąć większość zakładanych rezultatów, co bardzo pozytywnie rzutuje na cały projekt pozwalając dynamicznie go rozwijać w kolejnych miesiącach.

2016-11-26 czytaj dalej

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna na Węgrzech!
W dniach od 24 - 28 października w ramach projektu Erasmus+ „Prawa ważna sprawa” uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym w Budapeszcie.

2016-11-03 czytaj dalej

Praca wre!
Praca wre!
Projekt w toku, a prace idą pełną parą! Projekt DESkTOP jest zupełnie nową formą pracy z nowoczesnymi technologiami, wspomagającymi osoby z niepełnosprawnościami. W jego ramach podopieczni naszej Fundacji, ćwiczą aktywności z zakresu prac domowych, zdrowia itd, podnoszą swoje kompetencje w różnych zakresach.

2016-09-07 czytaj dalej

„Moje prawo do spędzania czasu wolnego”- wystawa prac konkursowych.
W ramach projektu „Prawa ważna sprawa” został ogłoszony konkurs pod tytułem: „Moje prawo do spędzania czasu wolnego.” Podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej mogli przedstawić możliwości spędzania wolnego czasu w dowolnej formie. Wpłynęło wiele prac plastycznych, jak również kilka prac przestrzennych. Komisja w składzie Marek Krobicki oraz Katarzyna Wojtanowicz wyłonili laureatów konkursu. Nagrodzono aż pięć prac konkursowych!

2016-08-01 czytaj dalej

Paris meeting, czyli II spotkanie projektowe
Paris meeting, czyli II spotkanie projektowe
Drugi międzynarodowy meeting komitetu sterującego (Steering Comitee) Projektu DESkTOP za nami. Tym razem partnerzy projektu wraz z organizatorem Fundacją Jana Bożego z Hiszpanii oraz Fundacją Vodafone spotkali się w Paryżu w dn. 29-30 czerwca br. W trakcie intensywnych prac projektowych analizowane były dotychczasowe postępy w realizacji założeń projektowych.

2016-07-01 czytaj dalej

Międzynarodowe spotkanie w Konarach
Międzynarodowe spotkanie w Konarach
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została partnerem międzynarodowego programu Erasmus Plus „Lights on rights! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym.” Projekt ten angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji. W ramach projektu odbywają się międzynarodowe spotkania mające na celu promocje praw osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie przewodnika pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Drugie z kolei spotkanie miało miejsce w Konarach!

2016-06-20 czytaj dalej

Project DESkTOP – wdrażamy się!
Project DESkTOP – wdrażamy się!
Project DESkTOP – wdrażamy się!
Drugie spotkanie robocze zespołu realizującego Project DESkTOP stało pod znakiem treningów i warsztatów. Uczyliśmy się jak obsługiwać środowisko webowe, w którym będziemy pracować, jak tworzyć aktywności dla naszych podopiecznych i wiele innych technicznych rzeczy, które jak się okazało wcale nie są takie trudne jak się pierwej wydawało. A do tego mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi tabletami, na których będą pracować beneficjenci projektu.

2016-06-15 czytaj dalej

"Prawa ważna sprawa" - porozmawiajmy o sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.
5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Ten wyjątkowy dla nas dzień stał się pretekstem by porozmawiać o prawach osób
z niepełnosprawnościami w naszym kraju oraz w perspektywie europejskiej. Seminarium „Prawa ważna sprawa” było częścią europejskiego projektu „Lights on Rights” prowadzonego we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Hiszpanii, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-05-16 czytaj dalej

Projekt Erasmus Plus „Prawa ważna sprawa! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym”
Lights on Rights, czyli „Prawa ważna sprawa!”
Projekt Erasmus Plus „Prawa ważna sprawa! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym” jest częścią strategii Unii Europejskiej dotyczącej rozwijania świadomości dotyczącej praw osób z niepełnosprawnością. To strategiczne partnerstwo w projekcie angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-05-09 czytaj dalej

Tablety zakupione!
Tablety zakupione!
No właśnie – 15 nowiutkich, świeżutkich i jeszcze pachnących tabletów Lenovo zostało zakupionych do projektu. Teraz tylko ich konfiguracja i już po kilku dniach będzie można używać do woli! :)

2016-03-14 czytaj dalej

Międzynarodowe spotkanie w Barcelonie
W ramach europejskiego programu Erasmus + „Lights on rights!” dotyczącym praw osób niepełnosprawnych nasi podopieczni oraz pracownicy mieli przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu w Barcelonie. W dniach od 7 do 11 marca odbyło się pierwsze z pięciu spotkań. Hiszpania jest krajem koordynującym dlatego też Barcelona była celem naszej pierwszej podróży.

2016-03-12 czytaj dalej

Viva a Espana!
W dniu 1 marca br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus +! Tym razem podopieczni BFD przygotowują się do wyjazdu do Barcelony! Jednym z elementów międzynarodowego programu jest poznanie państw partnerskich. W tym celu wprowadzone są tzw. tygodnie tematyczne, gdzie omawia się tradycję, kulturę, kuchnię, muzykę etc. Z uwagi na niedaleki termin wyjazdu do Hiszpanii poznawaliśmy największe sekrety hiszpańskiej kultury i mentalności.

2016-03-01 czytaj dalej

Szkolenie
Szkolenie w ramach realizacji projektu „Trening czyni smaodzielnym!”

Dnia 26 lutego oraz 29 lutego 2016 r. nasz zespół pracujący w ramach Projektu „Trening czyni samodzielnym” uczestniczył w szkoleniu „Charakterystyka procesu usamodzielnienia osób z zaburzeniami psychicznymi”. Zostało ono przeprowadzone przez Panią Iwonę Surmaj, specjalistkę w obszarze funkcjonowania mieszkalnictwa chronionego i wspieranego.

2016-03-01 czytaj dalej

Media o Projekcie
Przedstawiamy wywiad w Radiu Kraków (26 lutego 2016) przeprowadzony przez Bartłomieja Grzankowskiego z Panią Dyrektor DPS Katarzyną Wojtanowicz oraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej.

2016-02-23 czytaj dalej

Prawa ważna sprawa!
W dniu 22 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie społeczności Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w ramach projektu „Lights on rights!”. W pierwszej części spotkania podopieczni BFD zapoznali się ze specyfiką projektu oraz poznali państwa partnerskie. Na krótkich filmikach mogli zobaczyć największe atrakcje krajów, do których przewidziany jest wyjazd. W drugiej części przypomniane zostały podstawowe prawa jakie posiada każdy człowiek. Poruszono także temat Konwencji ONZ dotyczącej praw osób niepełnosprawnych w odniesieniu do polskich realiów.

2016-02-22 czytaj dalej

Pierwsze spotkanie, czyli kick off meeting.
Pierwsze spotkanie, czyli kick off meeting.
„W dniach 28-29 stycznia przedstawiciele sześciu organizacji współtworzących Projekt DESkTOP spotkali się na pierwszym wydarzeniu organizacyjnym, tzw. kick off meetingu, który miał za zadanie zainicjować projekt w tych organizacjach i nadać mu tempa. Spotkanie stało pod znakiem rozmów, zaznajamiania się z założeniami projektu, jego celami i sposobami realizacji. Uczestnicy poznali narzędzia, którymi będą się posługiwać (aplikacja mobilna oraz środowisko webowe – „Mefacilyta”).

2016-01-29 czytaj dalej

Podpisanie umowy na realizację projektu
22 stycznia 2016 r. w biurze projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” w Krakowie podpisana została umowa na realizację podprojektu pod nazwą „Trening czyni samodzielnym!”

Nowym Beneficjentem Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy została Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, która w ramach przeprowadzonego naboru na projekty dotyczące utworzenia mieszkań chronionych uzyskała dofinansowanie z projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” realizowanego przez Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

2016-01-23 czytaj dalej

Erasmus + „Lights on rights!”
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została partnerem międzynarodowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt Erasmus Plus „Lights on rights! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym.” jest częścią strategii Unii Europejskiej dotyczącej kwestii niepełnosprawności. To strategiczne partnerstwo angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-01-04 czytaj dalej

Project DESkTOP
Project DESkTOP
„Mamy przyjemność poinformować, że Bonifraterska Fundacja Dobroczynna bierze udział w przedsięwzięciu europejskim organizowanym w ramach programu Erasmus+ o nazwie „Project DESkTOP”.

2016-01-04 czytaj dalej

Mieszkanie chronione - Trening czyni samodzielnym!
Projekt pn. „Trening czyni samodzielnym!” rusza w Konarach

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach uzyskała dofinansowanie z projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.
Projekt pn. „Trening czyni samodzielnym!” zakłada wyposażenie tworzonego przez Fundację mieszkania chronionego dla osób z niepełnosprawnościami. Ta forma rehabilitacji przyczyni się do podniesienia kompetencji społecznych, indywidualnych i w efekcie usprawnienia samodzielnego funkcjonowania osób przebywających w mieszkaniu chronionym.
Wsparcie finansowe uzyskane ze środków szwajcarskich wynosi 36 800 zł, wkład własny Fundacji, pochodzący ze zbiórki publicznej to kwota 9 200 zł. Całkowity koszt projektu pn. „Trening czyni samodzielnym!” wynosi 46 000 zł.

2016-01-01 czytaj dalej