Spotkanie międzynarodowe w Budapeszcie!
Spotkanie międzynarodowe w Budapeszcie!
Drugie spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+ "IDeas against poverty" miało miejsce na Węgrzech. W dniach od 14 do 18 października byliśmy gośćmi u naszych projektowych przyjaciół z Fundacji "Hand in hand Budapest". Po raz kolejny mogliśmy spotkać się w międzynarodowym gronie składającym się z przedstawicieli Hiszpanii, Polski, Turcji oraz oczywiście Węgier.

2019-10-23 czytaj dalej

Miodobranie-miodogranie
Miodobranie-miodogranie
W dniu 11 września odbyło się spotkanie integracyjne organizowane przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną. Rok rocznie zaproszone zostają ośrodki wspierające osoby z niepełnosprawnościami z powiatu krakowskiego, zaprzyjaźnionych placówek z Małopolski oraz ośrodków bonifraterskich z Iwonicza Zdrój, Cieszyna, Zebrzydowic.

2019-09-23 czytaj dalej

Komiks
Sprawdźcie jaka wspaniałą pracę wykonała nasza Podopieczna Agata! Namalowała komiks, w którym w jasny sposób pokazuje jak każdy z nas może pomagać innym!

Miłego oglądania!


2019-09-02 czytaj dalej

Odwiedziny uczniów ze SP w Bukownie.
Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Bukowie przyjechali do Podopiecznych Fundacji z przedstawieniem "Pyza na polskich dróżkach". To kolejne odwiedziny dzieci z tej szkoły. Zawsze są mile widziani w naszych progach.

2019-06-25 czytaj dalej

Kocham Kraków z wzajemnością!
Kocham Kraków z wzajemnością! My też otwieraliśmy XX tydzień osób z niepełnosprawnościami. Super zabawa! Nie mogło Nas tam zabraknąć. A oto co sami organizatorzy piszą o tym wspaniałym okresie:

2019-06-06 czytaj dalej

Everest II w Sosnowcu „Idziemy po rekord”
Everest II w Sosnowcu „Idziemy po rekord” to impreza sportowa organizowana w celu promocji sportów ekstremalnych i klasycznych, upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży oraz wspieranie działalności turystyczno-krajoznawczej.

2019-05-13 czytaj dalej

Marsz godności osób z niepełnosprawnością.
Marsz godności osób z niepełnosprawnością.
5 maja to szczególna data w kalendarzu zdarzeń. Tego dnia na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to także dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia. W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowane są Marsze Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Podejmowana jest dyskusja o sytuacji osób niepełnosprawnych w naszym kraju, pokazania barier z którymi wciąż się borykają, krzywdzących stereotypów, z którymi spotykają się każdego dnia oraz możliwości zmian na lepsze.

2019-05-07 czytaj dalej

Wielkanocne Spotkanie Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
W dniu 16.04 br odbyło się Wielkanocne Spotkanie Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Na przywitanie Uczestnicy wystąpili z programem poetycko - muzycznym. Naszych gości poczęstowaliśmy kawką, jajeczkiem i ciasteczkiem. To także czas, aby pokazać nasze działania w ramach projektu Erasmus+ „Ideas against poverty!”.

2019-04-16 czytaj dalej

Kamperem przez świat- inna perspektywa.
Kamperem przez świat- inna perspektywa.
29 marca 2019 r odwiedzili Nas wspaniali goście- Teresa i Andrzej Walczakowie.

2019-03-29 czytaj dalej

Teatr po latach!
Aktywnie walczymy z wykluczeniem społecznym poprzez czynny udział w takich wydarzeniach! Bądźcie z Nami!

2019-02-25 czytaj dalej

Uwaga!
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna kolejny raz pragnie zaprosić Państwa do udziału w projekcie pn. "Aktywni w pracy - kompleksowy program aktywizacji osób z niepełnosprawnością z powiatu krakowskiego i myślenickiego", Właśnie trwa nabór na rok 2019.

2019-01-15 czytaj dalej

Integracja z SP 159 Sióstr Urszulanek!
Integracja z SP 159 Sióstr Urszulanek!
Zapobiegać wykluczeniu można na różne sposoby. My chcemy zwiększać wiedzę i empatię wśród najmłodszych! Dlatego zapraszamy na wspólne warsztaty dzieci ze szkół. Mamy dużo do zaoferowania!Wszystkie działania podejmowane są w ramach projektu finansowanego w ramach Uni Europejskiej.

2019-01-11 czytaj dalej

Orszak trzech króli- świetna integracja!
Orszak trzech króli- świetna integracja!
Każdy powód do integracji z innymi jest dobry! 6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Pod Hasłem " Odnowi oblicze ziemi " Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1, 2 mln uczestników! Po raz pierwszy mieszkańcy Miasta i Gminy Świątniki Górne również dołączyli do tej ogromnej rzeszy kolędników idących oddać pokłon Świętej Rodzinie.

2019-01-07 czytaj dalej