Fundacja » Projekty » Projekt DESkTOPIII DESkTOP Meeting - Straubing
III DESkTOP Meeting - Straubing
Odbywający się w dn. 24-25 listopada 2016 III meeting projektowy w Straubing w Niemczech miał charakter wyjątkowy. Podsumowany został rok merytorycznych prac nad projektem (a w praktyce 1,5 roku) okazało się także, że w związku z dużą aktywnością uczestniczących w projekcie organizacji udało się osiągnąć większość zakładanych rezultatów, co bardzo pozytywnie rzutuje na cały projekt pozwalając dynamicznie go rozwijać w kolejnych miesiącach.

2016-11-26 czytaj dalej

Praca wre!
Praca wre!
Projekt w toku, a prace idą pełną parą! Projekt DESkTOP jest zupełnie nową formą pracy z nowoczesnymi technologiami, wspomagającymi osoby z niepełnosprawnościami. W jego ramach podopieczni naszej Fundacji, ćwiczą aktywności z zakresu prac domowych, zdrowia itd, podnoszą swoje kompetencje w różnych zakresach.

2016-09-07 czytaj dalej

Paris meeting, czyli II spotkanie projektowe
Paris meeting, czyli II spotkanie projektowe
Drugi międzynarodowy meeting komitetu sterującego (Steering Comitee) Projektu DESkTOP za nami. Tym razem partnerzy projektu wraz z organizatorem Fundacją Jana Bożego z Hiszpanii oraz Fundacją Vodafone spotkali się w Paryżu w dn. 29-30 czerwca br. W trakcie intensywnych prac projektowych analizowane były dotychczasowe postępy w realizacji założeń projektowych.

2016-07-01 czytaj dalej

Project DESkTOP – wdrażamy się!
Project DESkTOP – wdrażamy się!
Project DESkTOP – wdrażamy się!
Drugie spotkanie robocze zespołu realizującego Project DESkTOP stało pod znakiem treningów i warsztatów. Uczyliśmy się jak obsługiwać środowisko webowe, w którym będziemy pracować, jak tworzyć aktywności dla naszych podopiecznych i wiele innych technicznych rzeczy, które jak się okazało wcale nie są takie trudne jak się pierwej wydawało. A do tego mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi tabletami, na których będą pracować beneficjenci projektu.

2016-06-15 czytaj dalej

Tablety zakupione!
Tablety zakupione!
No właśnie – 15 nowiutkich, świeżutkich i jeszcze pachnących tabletów Lenovo zostało zakupionych do projektu. Teraz tylko ich konfiguracja i już po kilku dniach będzie można używać do woli! :)

2016-03-14 czytaj dalej

Pierwsze spotkanie, czyli kick off meeting.
Pierwsze spotkanie, czyli kick off meeting.
„W dniach 28-29 stycznia przedstawiciele sześciu organizacji współtworzących Projekt DESkTOP spotkali się na pierwszym wydarzeniu organizacyjnym, tzw. kick off meetingu, który miał za zadanie zainicjować projekt w tych organizacjach i nadać mu tempa. Spotkanie stało pod znakiem rozmów, zaznajamiania się z założeniami projektu, jego celami i sposobami realizacji. Uczestnicy poznali narzędzia, którymi będą się posługiwać (aplikacja mobilna oraz środowisko webowe – „Mefacilyta”).

2016-01-29 czytaj dalej

Project DESkTOP
Project DESkTOP
„Mamy przyjemność poinformować, że Bonifraterska Fundacja Dobroczynna bierze udział w przedsięwzięciu europejskim organizowanym w ramach programu Erasmus+ o nazwie „Project DESkTOP”.

2016-01-04 czytaj dalej