Fundacja » Projekty » Lights on rightsBonifraterska Fundacja Dobroczynna na Węgrzech!
W dniach od 24 - 28 października w ramach projektu Erasmus+ „Prawa ważna sprawa” uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym w Budapeszcie.

2016-11-03 czytaj dalej

„Moje prawo do spędzania czasu wolnego”- wystawa prac konkursowych.
W ramach projektu „Prawa ważna sprawa” został ogłoszony konkurs pod tytułem: „Moje prawo do spędzania czasu wolnego.” Podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej mogli przedstawić możliwości spędzania wolnego czasu w dowolnej formie. Wpłynęło wiele prac plastycznych, jak również kilka prac przestrzennych. Komisja w składzie Marek Krobicki oraz Katarzyna Wojtanowicz wyłonili laureatów konkursu. Nagrodzono aż pięć prac konkursowych!

2016-08-01 czytaj dalej

Międzynarodowe spotkanie w Konarach
Międzynarodowe spotkanie w Konarach
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została partnerem międzynarodowego programu Erasmus Plus „Lights on rights! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym.” Projekt ten angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji. W ramach projektu odbywają się międzynarodowe spotkania mające na celu promocje praw osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie przewodnika pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Drugie z kolei spotkanie miało miejsce w Konarach!

2016-06-20 czytaj dalej

"Prawa ważna sprawa" - porozmawiajmy o sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.
5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Ten wyjątkowy dla nas dzień stał się pretekstem by porozmawiać o prawach osób
z niepełnosprawnościami w naszym kraju oraz w perspektywie europejskiej. Seminarium „Prawa ważna sprawa” było częścią europejskiego projektu „Lights on Rights” prowadzonego we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Hiszpanii, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-05-16 czytaj dalej

Projekt Erasmus Plus „Prawa ważna sprawa! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym”
Lights on Rights, czyli „Prawa ważna sprawa!”
Projekt Erasmus Plus „Prawa ważna sprawa! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym” jest częścią strategii Unii Europejskiej dotyczącej rozwijania świadomości dotyczącej praw osób z niepełnosprawnością. To strategiczne partnerstwo w projekcie angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-05-09 czytaj dalej

Międzynarodowe spotkanie w Barcelonie
W ramach europejskiego programu Erasmus + „Lights on rights!” dotyczącym praw osób niepełnosprawnych nasi podopieczni oraz pracownicy mieli przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu w Barcelonie. W dniach od 7 do 11 marca odbyło się pierwsze z pięciu spotkań. Hiszpania jest krajem koordynującym dlatego też Barcelona była celem naszej pierwszej podróży.

2016-03-12 czytaj dalej

Viva a Espana!
W dniu 1 marca br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus +! Tym razem podopieczni BFD przygotowują się do wyjazdu do Barcelony! Jednym z elementów międzynarodowego programu jest poznanie państw partnerskich. W tym celu wprowadzone są tzw. tygodnie tematyczne, gdzie omawia się tradycję, kulturę, kuchnię, muzykę etc. Z uwagi na niedaleki termin wyjazdu do Hiszpanii poznawaliśmy największe sekrety hiszpańskiej kultury i mentalności.

2016-03-01 czytaj dalej

Prawa ważna sprawa!
W dniu 22 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie społeczności Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w ramach projektu „Lights on rights!”. W pierwszej części spotkania podopieczni BFD zapoznali się ze specyfiką projektu oraz poznali państwa partnerskie. Na krótkich filmikach mogli zobaczyć największe atrakcje krajów, do których przewidziany jest wyjazd. W drugiej części przypomniane zostały podstawowe prawa jakie posiada każdy człowiek. Poruszono także temat Konwencji ONZ dotyczącej praw osób niepełnosprawnych w odniesieniu do polskich realiów.

2016-02-22 czytaj dalej

Erasmus + „Lights on rights!”
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna została partnerem międzynarodowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt Erasmus Plus „Lights on rights! Refleksja na temat wspierania aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym.” jest częścią strategii Unii Europejskiej dotyczącej kwestii niepełnosprawności. To strategiczne partnerstwo angażuje uczestników z Hiszpanii, Polski, Słowenii, Węgier oraz Szwecji.

2016-01-04 czytaj dalej