Fundacja » Projekty

Zjazd w Madrycie i Podsumowanie Projektu2017-07-18

Piąte i ostatnie spotkanie w Madrycie miało wyjątkowy charakter. Po pierwsze był to meeting podsumowujący i zamykający okres dwóch lat, w trakcie których trwał i rozwijał się Desktop Projekt. Już samo to w sobie było wyjątkowe.

Dodatkowo jednak był to zjazd, w którym oprócz – jak dotychczas - koordynatorów uczestniczyli także użytkownicy (beneficjenci) projektu oraz edukatorzy. Byliśmy więc dużą, kolorową grupą reprezentującą różne kultury, kraje a nawet kolory skóry. I trzeba powiedzieć że mimo pewnych obaw był to meeting ze wszech miar udany. Program skierowany był zarówno do naszych podopiecznych dla których przygotowane były różne warsztaty i atrakcje (m.in. basen, snoezelen room, zajęcia manualne i tematyczne – np. na temat praw osób niepełnosprawnych) jak i do kadry – wymienialiśmy doświadczenia, konkluzje na zakończenie projektu etc. Nie obyło się oczywiście bez zwiedzania Madrytu, w którym w tym czasie trwały upały (ponad 42 stopnie) i który powitał nas żarem z nieba. Oczywiście wszystko z użyciem naszej nieodzownej „Mefacilyty” i tabletów, na których podopieczni mieli przygotowane wszelkie przewodniki, opisy i aktywności specjalnie na tę okazję. Co warte zaznaczenia pomimo różnic wszyscy uczestnicy wspaniale się zintegrowali zarówno podczas codziennych czynności wynikających z bieżącego planu dnia jak i wieczorem przy wspólnych kolacjach do późnej nocy.
Podsumowując ten bardzo udany, odbywający się w świetnej atmosferze meeting – warto było pojechać i spędzić pięć dni w Hiszpanii. Warto było wziąć udział w projekcie, który nie tylko pomógł osobom niepełnosprawnym rozwijać swoje umiejętności, kompetencje, uczyć się i poznawać ale także otworzył nas wszystkich i pokazał że jesteśmy jedną wielką rodziną.

powrót do listy aktualności