Fundacja » Przetarg

Szkolenia w ZAZ2020-02-17

Inwestujemy w szkolenia poprawiające umiejętności i bezpieczeństwo pracy pracowników niepełnosprawnych zatrudnionych w ZAZie w pracowni hodowlanej OJK "Stajnia Na Zielonej"

Tytuł piątkowego szkolenia brzmiał "Koń to panikarz i klaustrofobik". Szkolenie prowadziła Pani Ela Gródek autorka ksiażki "Jazda konna naturalnie! Co ten koń sobie myśli?" Na dzisiejszym szkoleniu omawiane były elementy natury końskiej, wybrane zmysły końskie oraz ich wpływ na naszą pracę w stajni, bezpieczeństwo .Warto było posłuchać o tym jak koń widzi z daleka, jak z blisko, jak w dzień a jak w nocy, jeszcze jak przy zmierzchu, i co to w praktyce oznacza dla nas. Pracownicy naszej stajni zastanawiali się też co to znaczy, że koń to panikarz i klaustrofobik? Skąd się wzięło to pojęcie i co mówi nam o naturze końskiej.

Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna - przy boksie oraz na ujeżdżalni. Uczestnicy szkolenia mogli sami zobaczyć (a nawet spróbować) jak trudne jest np. cofanie koni czy wchodzenie w ograniczoną przestrzeń/wąski tunel.

powrót do listy aktualności