Fundacja » Aktualności

„Święto Godności” w Starym Sączu2018-06-13

W dniu 28.06.2018 Bonifraterska Fundacja Dobroczynna - Zakład Aktywności Zawodowej, brał udział w II Małopolskim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem spotkania na papieskich błoniach w Starym Sączu był Małopolski Oddział PFRON.

Ponad 1300 osób zebrało się na starosądeckich błoniach by wspólnie spędzić „Święto Godności”. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji osób z niepełnosprawnościami przez Ks.Bb.Stanisława Salaterskiego. Po mszy pod Ołtarzem Papieskim ułożono kwiatową mapę Polski z przywiezionych przez uczestników białych i czerwonych kwiatów. Nawiązano w ten sposób do ogólnopolskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Wśród atrakcji, jakie czekały na uczestników było kilkanaście stoisk o charakterze edukacyjno – informacyjnym. Na stoisku sądeckiej policji można było zostawić odciski palców    i zwiedzić radiowóz. Nadleśnictwo sądeckie zorganizowało quiz a w nagrodę za poprawną odpowiedz rozdawało atrakcyjne nagrody m.in. sadzonki drzew.  Z pomocą przedstawicieli Stowarzyszenia Wspierania Dzieci i Młodzieży „Wszyscy Razem” uczestnicy własnoręcznie wykonali wiele ozdób z drewna. Przedstawiciele Oddziału Małopolskiego PFRON rozdawali nagrody za udział w rozgrywkach sportowych, które były przygotowane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu. Dużą popularnością cieszył się wóz transmisyjny i chodząca wielka maskotka sądeckiego Radia RDN jak i kurtyna wodna, która w ten upalny dzień była oblegana.

Praktycznych porad udzielili przedstawiciele Nowosądeckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, którzy dodatkowo prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Swoją działalność i produkty zaprezentowały: Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych Ekoakcja z Podegrodzia, Stowarzyszenie „Nasz Dom” z Piwnicznej Zdrój oraz Stowarzyszenie „Nadzieja” z Nowego Sącza, zaś Spółdzielnia Socjalna „Małopolanin” z Klucz częstowała przekąskami z Food Truck`a.

 Było pięknie i integracyjnie - do zobaczenia za rok!

powrót do listy aktualności