Fundacja » Przetarg

Orszak Trzech Króli - " ODNOWI OBLICZE ZIEMI "2019-01-15

6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Pod Hasłem " Odnowi oblicze ziemi " Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1, 2 mln uczestników! Po raz pierwszy mieszkańcy Miasta i Gminy Świątniki Górne również dołączyli do tej ogromnej rzeszy kolędników idących oddać pokłon Świętej Rodzinie. Trzy Orszaki z Królami na czele, podążały za gwiazdą, z radością i śpiewem do Betlejem, do Świętej Rodziny czekającej na dziedzińcu Kościoła św. Stanisława B. M. w Świątnikach Górnych.

Orszak zielony, wyruszył z siedziby Fundacji w Konarach, Królem jadącym konno w asyście dwórek i rycerzy był pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej - Przemysław Krzeszowiak, za nimi podążali Podopieczni i pracownicy Fundacji oraz mieszkańcy Konar i Wrząsowic. Z Rzeszotar szedł Orszak niebieski, a czerwony zaś z Olszowic, dołączyli się do niego mieszkańcy Świątnik Górnych. W barwnym korowodzie szli rycerze, dwórki, pastuszkowie, anioły, kolędnicy z instrumentami i dzwonkami, wszyscy w koronach i barwach przynależnych danemu Orszakowi. Po uroczystości na wszystkich czekał gorący posiłek, herbata i mnóstwo słodkości nie tylko dla najmłodszych. Pomimo mroźnej pogody dopisała frekwencja, a głośny śpiew i uśmiechy Uczestników są dobrą zapowiedzią przyszłorocznego orszaku.

 Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji I Orszaku Trzech Króli. To był spontaniczny i prawdziwy obraz chrześcijańskiego dzielenia się dobrem.Podziękowania należą się księżom i Proboszczom Parafii Świątniki Górne, Rzeszotary, Siepraw i Olszowice, Władzom i Radnym Miasta i Gminy Świątniki Górne, jednostkom OSP Z Konar, Wrząsowic, Olszowic, Rzeszotar, Świątnik i Policji za doskonałe zabezpieczenie, oraz wszystkim Uczestnikom Orszaku. Do zobaczenia za rok! 

ORGANIZATORAMI ORSZAKU byli: Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, Proboszczowie Parafii: Rzeszotary, Świątniki Górne i Siepraw, Radni Gminy Świątniki, Zielone Światło dla Wrząsowic, Fundacja Aktywnie Razem.

powrót do listy aktualności