Fundacja » Aktualności

Nowy bus Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej - Środowiskowego Domu Samopomocy2019-01-15

9 stycznia został oficjalnie zaprezentowany i uroczyście poświęcony nowy bus Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, który będzie przywoził Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy na zajęcia terapeutyczne w Konarach. Po modlitwie i poświęceniu pojazdu, by ten bez awarii i bezpiecznie pokonywał setki kilometrów, zaproszeni Goście wspólnie z Zarządem, Pracownikami i Podopiecznymi Fundacji wzięli udział w obiedzie i radosnym kolędowaniu. Podziękowaniom nie było końca.

Pojazd został dofinansowany w dużej części ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, brakującą kwotę 55 187 zł  "złożyliśmy" dzięki Wam - Drodzy Przyjaciele, Darczyńcy, Pracownicy i Wolontariusze. Koszt zakupu naszego busa to 126 200 zł.

Do akcji " Złóż z nami busa " włączyli się z wielkim sercem:

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie i Klub Honorowych Dawców Krwi przy MPK, który zorganizował zbiórki w krakowskich tramwajach.

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych w Konarach, Świątnikach Górnych, Lusinie, Gaju, Mogilanach, Bukowie, Rzeszotarach, Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie i Emily's English w Świątnikach Górnych.

Proboszczowie i Wierni Parafii w Radziszowie, Sieprawiu, Libertowie, Gaju, Rzeszotarach, Krakowie - Prokocimiu, Bazyliki Bożego Ciała i Bazyliki Mariackiej w Krakowie, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i Konwent Bonifratrów w Krakowie.

Stowarzyszenie " Zielone Światło dla Wrząsowic ", Fundacja " Aktywnie Razem ", Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych, Tecnocasa Ruczaj 2 - Agencja Nieruchomości.

Agnieszka Ekwińska - Chmura i Piotr Chmura.

ks. Michał Kania

Zawodnicy BoniRUN - I Integracyjnego Biegu Przełajowego o statuetkę św. Józefa w Konarach.

Wszystkim Wam gorąco dziękujemy!

powrót do listy aktualności