Fundacja » Przetarg

Kurs formacji stałej2019-03-04

" Zachęcam was, abyście dbali o waszą formację, nie zaniedbując także formacji świeckich, rozwijając charyzmat, duchowość i misję chrześcijańskiego szpitalnictwa, tak, aby wszyscy również mieli właściwe poczucie przynależności, a w waszych dziełach, oby nigdy nie zabrakło ducha, który ożywiał życie św. Jana Bożego".

W odpowiedzi na te słowa Ojca Świętego, w czwartek 28 lutego, w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach, O. Hubert Matusiewicz- przeor Konwentu, poprowadził dla pracowników kurs formacji stałej. Gościem spotkania był Tomasz Półchłopek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Iwoniczu - Przedstawiciel Prowincji Polskiej na 69 Kapitule Generalnej Zakonu Bonifratrów w Rzymie, który podzielił się wrażeniami z tego Wydarzenia i dał świadectwo swojej wiary i posługi w duchu miłosierdzia i ewangelizacji.

Po spotkaniu została odprawiona Msza św. z homilią, którą poprowadził o. Faustyn Kuśnierz z Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkania w ramach kursu formacji stałej będą odbywać się w Konarach raz na kwartał, dając pracownikom możliwość własnego rozwoju duchowego i uszlachetniania na drodze z Chrystusem, który chce, abyśmy dotknęli ludzkiej nędzy, abyśmy dotykali Jego ciała w ciele cierpiących fizycznie lub duchowo. Dotknąć, by pozwolić się dotknąć.

powrót do listy aktualności