Fundacja » Przetarg

BoniRun 22019-09-18

W niedzielę 8 września na zielonych terenach Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, zorganizowany został BoniRUN – II Integracyjny Bieg Przełajowy o statuetkę św. Józefa. Na starcie pojawiło się 200 zawodników, którzy biegli na dystansach 2,5 km oraz 5 km. Dla młodszych uczestników przygotowane zostały trasy na dystansach od 50 do 400m.

Pogoda dopisała a frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Uczestnikami biegu były osoby z niepełnosprawnością, mieszkańcy okolicznych miejscowości, Krakowa i innych województw. Przygotowana dla zawodników trasa była bardzo wymagająca: polne i leśne ścieżki, powalone drzewa, błoto i mordercze podbiegi. Jednak uśmiechy na mecie i pozytywne komentarze utwierdziły nas w przekonaniu że uczestnicy właśnie takich „ przełajów” oczekiwali. Docenione zostały również: kameralna atmosfera, towarzystwo koni, przepiękne widoki i pyszny posiłek regeneracyjny. Docenieniem naszych starań była kwota ponad 4000 zł, którą uczestnicy przekazali z opłat startowych na remont świetlico – kawiarni dla podopiecznych Fundacji i okolicznych mieszkańców. Wielką radość sprawił nam udział w BoniRUN braci Bonifratrów. W biegu na 2.5 km wystartowali Ryszard Bronowicz( Łódż) i Sadok Snopek( Wrocław) a na dystansie 5 km bracia postulanci, Krzysztof Koziarski i Witalij Sozonenko. Doping i wsparcie zapewniali Prowincjał br. Łukasz Dmowski i Przeor konwentu w Konarach o. Hubert Matusiewicz, który wręczył zwycięzcom w kategorii Bonifratrzy atrakcyjne nagrody.

W trakcie dekoracji Zwycięzców, oprócz statuetek i nagród dla najlepszych zawodników, dzieci w kategoriach wiekowych oraz kobiet i mężczyzn open na obu dystansach ,wręczone zostały również puchary ufundowane przez Wójta Gminy Mogilany Piotra Piotrowskiego dla najlepszej mieszkanki i najlepszego mieszkańca Gminy, puchar Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika dla najmłodszego uczestnika biegu na 2,5 km oraz nagrody dla najstarszej uczestniczki i najstarszego zawodnika BoniRUN II.

Wśród znanych osób, które zachęcały amatorów biegania do udziału w BoniRUN II znaleźli się aktor Maciej Musiał, zespół Afromental oraz Mieszkanka Gminy Mogilany – Ewa Drzyzga, która również bardzo serdecznie podziękowała za włączenie się Mieszkańców gminy w pomoc Fundacji i wspólną sportową rywalizację.

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna pragnie gorąco podziękować  wszystkim zawodnikom BoniRUN II za zaufanie, tak liczną frekwencję i wspaniałą sportową atmosferę oraz wsparcie finansowe kwotą ponad 4000 zł, na remont świetlico – kawiarni dla podopiecznych Fundacji i okolicznych mieszkańców.

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Mogilany.

Patronat Honorowy: Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik, Starosta Krakowski – Wojciech Pałka, Wójt Gminy Mogilany – Piotr Piotrowski, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Sponsorzy: Wojewoda Małopolski, Starostwo Powiatowe, Wójt Gminy Mogilany, PFRON oddział Małopolski, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w Warszawie ,Grand House, Produkty Bonifraterskie, Salco, Polver, , Bahlsen, Marek Wiśniewski.

Bardzo dziękujemy również za wsparcie i nieocenioną pomoc przy organizacji BoniRUN II: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie,  OSP Konary,  Stowarzyszenie Zielone Światło dla Wrząsowic, ZHR Wagabundy z Krakowa, drużyna Trampy i Sowizdrzały, Fundacja Aktywnie Razem, Grzegorz Gosztyła.

Zdjęcia: Leszek Święch

 

A tak o BoniRun 2 mówiły gwiazdy telewizji

 

powrót do listy aktualności