Fundacja » Przetarg

BoniFEST – I Integracyjne Zmagania Rodzinne2019-05-28

Po raz pierwszy na zielonych terenach Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej 19 maja zorganizowany został BoniFEST – I Integracyjne Zmagania Rodzinne. Wydarzenie skierowane do miłośników ruchu na świeżym powietrzu, chcących całą rodziną aktywnie spędzać wolny czas. Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach dostosowanych do wieku dostarczyły nam wielu sportowych emocji a rodzinna gra terenowa okazała się strzałem w dziesiątkę.

W ośmiu konkurencjach rodziny mogły wykazać się sprytem, szybkością i  umiejętnością współpracy.

Wszyscy uczestnicy biegów terenowych dostali pamiątkowe medale a najlepsi miejsce na podium i atrakcyjne nagrody. Każda rodzina za udział w grze terenowej otrzymała paczkę ze słodyczami, a trzy z największą ilością punktów rodzinne gry planszowe.

W oczekiwaniu na wyniki i korzystając z pięknej pogody wszyscy zajadali się darmowymi lodami, najmłodsi mogli spróbować swoich sił w siodle pod okiem instruktorki a w ramach obiadu serwowane były kiełbaski z grilla.

To wielka radość gdy okoliczni mieszkańcy, nasi sąsiedzi, chcą nas odwiedzać i brać udział w wydarzeniach, które organizujemy z myślą o nich. Dzięki temu poznają naszych Podopiecznych, działalność fundacji i piękno otaczającej przyrody. Piknikowa atmosfera, uśmiech na twarzach i spora frekwencja dają nam pewność że kolejna edycja BoniFEST już za rok!

Współorganizator: Uczniowski Klub Sportowy Feniks przy Zespole Szkół w Świątnikach Górnych

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Mogilany, Powiat Krakowski  

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzata Duży, Wójt Gminy Mogilany – Piotr Piotrowski

Sponsorzy: Fulldent, Papa Gelato

Podziękowania dla Wodociągi Miasta Krakowa, OSP Konary, Szczep Wagabundy ZHR, Agnieszka Kierzkowska, Tomasz Kurek, Leszek Święch.

Zdjęcia: Agata Hryń

 

powrót do listy aktualności