Fundacja » PrzetargZapytanie ofertowym na dostawę artykułów chemii gospodarstwa domowego
Zapytanie ofertowym na dostawę artykułów chemii gospodarstwa domowego
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna Dom Pomocy Społecznej w Konarach zaprasza do składania ofert w zapytaniu ofertowym na dostawę artykułów chemii gospodarstwa domowego.

2019-11-27 czytaj dalej

Przetarg nieograniczony na dostawę artykułów spożywczych
Przetarg nieograniczony na dostawę artykułów spożywczych
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna Dom Pomocy Społecznej ogłasza przetarg nieograniczony na :

2019-11-27 czytaj dalej

11 Listopada
11 Listopada
Z okazji Święta Niepodległości została przygotowana krótka Akademia, a następnie przystąpiono do Konkursu "Wolna-Niepodległa" w którym zmierzyły się 4 zespoły reprezentujące poszczególne jednostki Fundacji.

2019-11-25 czytaj dalej

Biegamy !!!
Biegamy !!!
Dzień 11 listopada postanowiliśmy uczcić aktywnie - uczestnicząc w Krakowskiej Mili Niepodległości.

2019-11-20 czytaj dalej

Trenujemy
Trenujemy
Trwają przygotowania do Krakowskiego Biegu Niepodległości

2019-11-19 czytaj dalej

Warsztaty Pszczelarskie
Warsztaty Pszczelarskie
Warsztaty pszczelarskie,odbyły się one w zeszłym tygodniu dla uczniów Szkoły Podstawowej ze Świątnik Górnych. Warsztaty prowadził Kazimierz Nowak

2019-11-08 czytaj dalej

„Miodobranie- Miodogranie” w Konarach!
„Miodobranie- Miodogranie” w Konarach!
W dniu 11 września odbyło się spotkanie integracyjne organizowane przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną. Rok rocznie zaproszone zostają ośrodki wspierające osoby z niepełnosprawnościami z powiatu krakowskiego, zaprzyjaźnionych placówek z Małopolski oraz ośrodków bonifraterskich z Iwonicza Zdrój, Cieszyna, Zebrzydowic. Swą obecnością zaszczycili nas również bracia bonifratrzy z ośrodków z Prudnika oraz Katowic.

2019-09-23 czytaj dalej

BoniRun 2
BoniRun 2
W niedzielę 8 września na zielonych terenach Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, zorganizowany został BoniRUN – II Integracyjny Bieg Przełajowy o statuetkę św. Józefa. Na starcie pojawiło się 200 zawodników, którzy biegli na dystansach 2,5 km oraz 5 km. Dla młodszych uczestników przygotowane zostały trasy na dystansach od 50 do 400m.

2019-09-18 czytaj dalej

Pigwowiec japoński świeże owoce
Pigwowiec japoński świeże owoce
Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu ekologicznych owoców

2019-09-02 czytaj dalej

II BoniRUN
II BoniRUN
8 września w Konarach startuje II BoniRUN – Integracyjny Bieg Przełajowy o statuetkę św. Józefa. Pierwsza edycja zorganizowana została spontanicznie na potrzebę zebrania brakujących funduszy na zakup busa dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Kwota którą udało się zebrać dzięki hojności biegaczy wyniosła 4000 zł!

2019-07-09 czytaj dalej

Goście, Goście
Goście, Goście
Pogoda zaprasza do wycieczek rowerowych W niedzielę zawitała do Nas grupa rowerzystów z Gaja.

2019-07-08 czytaj dalej

Borówka Amerykańska 2019
Borówka Amerykańska 2019
W Konarach pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej zbierają borówkę amerykańską.

2019-07-01 czytaj dalej

II Spotkanie Formacyjne
II Spotkanie Formacyjne
Przeor Konwentu Bonifratrów – o. Hubert Matusiewicz, zaprosił pracowników Fundacji na drugie spotkanie formacyjne, które odbyło się 17 czerwca w Konarach. Tematem przewodnim były: Kwestie bioetyczne w posłudze bonifraterskiej.

2019-06-28 czytaj dalej

SREBRNE GODY
SREBRNE GODY
W każdy ostatni wtorek miesiąca w Kaplicy św. Józefa w Konarach odprawiana jest Msza św. w intencji jubilatów i solenizantów naszej Fundacji oraz intencjach zapisanych w Księdze Miłosierdzia.

2019-06-26 czytaj dalej

Dni Samarytańskie oraz VI Piknik Parafialny
Dni Samarytańskie oraz VI Piknik Parafialny
Działalność i produkty Naszej Fundacji mieli okazję poznać i zasmakować Goście pikników, zorganizowanych w minioną sobotę i niedzielę

2019-06-21 czytaj dalej

Nasze Pszczółki
Nasze Pszczółki
Zakład Aktywności Zawodowej zatrudnia 37 osób z niepełnosprawnością intelektualną.


2019-06-13 czytaj dalej

Spotkanie rodziny św. Jana Bożego
Spotkanie rodziny św. Jana Bożego
W dniach 17 – 19 maja 2019r. do ośrodka Totus Tuus w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej w ramach tradycyjnego już dorocznego spotkania rodziny św. Jana Bożego przyjechali bracia i współpracownicy z jednostek pomocy społecznej i szpitali naszej Prowincji aby spędzić ze sobą kilka dni na wspólnej rekreacji, modlitwie i edukacji.

2019-05-28 czytaj dalej

BoniFEST – I Integracyjne Zmagania Rodzinne
BoniFEST – I Integracyjne Zmagania Rodzinne
Po raz pierwszy na zielonych terenach Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej 19 maja zorganizowany został BoniFEST – I Integracyjne Zmagania Rodzinne. Wydarzenie skierowane do miłośników ruchu na świeżym powietrzu, chcących całą rodziną aktywnie spędzać wolny czas. Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach dostosowanych do wieku dostarczyły nam wielu sportowych emocji a rodzinna gra terenowa okazała się strzałem w dziesiątkę.

2019-05-28 czytaj dalej

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta gminy Mogilany
IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta gminy Mogilany
Mamy to !!!
IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta gminy Mogilany

2019-05-27 czytaj dalej

Everest II w Sosnowcu
Everest II w Sosnowcu "Idziemy po rekord"
Everest II w Sosnowcu "Idziemy po rekord"- ekipa Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej zdobyła Rysy !! Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i wspaniałą integracyjną przygodę

2019-05-20 czytaj dalej

Światowy dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Światowy dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja – Światowy dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

2019-05-08 czytaj dalej

BONIFEST
BONIFEST
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Uczniowski Klub Sportowy Feniks przy Zespole Szkół W Świątnikach Górnych serdecznie zapraszają na wyjątkową rodzinną imprezę sportową pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzaty Duży i Wójta Gminy Mogilany – Piotra Piotrowskiego

2019-05-07 czytaj dalej

Reportaż o BFD w TVP3 Kraków
Reportaż o Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Autorka: Inka Bogucka.

2019-05-07 czytaj dalej

Wielki Tydzień w Konarach
Wielki Tydzień w Konarach
Wielki Tydzień w Konarach rozpoczęliśmy tradycyjnym już Misterium Niedzieli Palmowej. Od kilku lat uroczystość przygotowana przez Podopiecznych i Pracowników Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, gromadzi coraz większą ilość Wiernych, chcących zobaczyć wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy radośnie witanego przez mieszkańców.

2019-04-26 czytaj dalej

Regionalna Konferencja - „ Ukryte zasoby rynku pracy”
Regionalna Konferencja - „ Ukryte zasoby rynku pracy”
15 kwietnia w Centrum Nowe Herbewo w Krakowie odbyła się Regionalna Konferencja podmiotów ekonomii społecznej o charakterze reintegracyjnym „ Ukryte zasoby rynku pracy” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

2019-04-24 czytaj dalej

Niedziela Palmowa
Niedziela Palmowa
Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 11. 00, Przyjaciół i Sąsiadów Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej oraz Wiernych Kaplicy św. Józefa w Konarach, na tradycyjne już Misterium Niedzieli Palmowej przygotowane przez Pracowników i Podopiecznych Fundacji.

2019-04-12 czytaj dalej

Uroczystość św. Jana Bożego
Uroczystość św. Jana Bożego
W miniony piątek 8 marca, w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej obchodzona była Uroczystość św. Jana Bożego – założyciela Zakonu Bonifratrów, opiekuna chorych i potrzebujących.

2019-03-15 czytaj dalej

Kurs formacji stałej
Kurs formacji stałej
" Zachęcam was, abyście dbali o waszą formację, nie zaniedbując także formacji świeckich, rozwijając charyzmat, duchowość i misję chrześcijańskiego szpitalnictwa, tak, aby wszyscy również mieli właściwe poczucie przynależności, a w waszych dziełach, oby nigdy nie zabrakło ducha, który ożywiał życie św. Jana Bożego".

2019-03-04 czytaj dalej

" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10, 8 ).
W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzony był po raz 27 Światowy Dzień Chorego. Grupa Podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, wraz z terapeutami udała się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, by wziąć udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski.

2019-02-15 czytaj dalej

BONIFUNDO W RZYMIE I WATYKANIE
BONIFUNDO W RZYMIE I WATYKANIE
Pielgrzymka Podopiecznych i Pracowników Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach do Rzymu i Watykanu.

2019-02-14 czytaj dalej

Nowy bus Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej - Środowiskowego Domu Samopomocy
Nowy bus Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej - Środowiskowego Domu Samopomocy
9 stycznia został oficjalnie zaprezentowany i uroczyście poświęcony nowy bus Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, który będzie przywoził Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy na zajęcia terapeutyczne w Konarach. Po modlitwie i poświęceniu pojazdu, by ten bez awarii i bezpiecznie pokonywał setki kilometrów, zaproszeni Goście wspólnie z Zarządem, Pracownikami i Podopiecznymi Fundacji wzięli udział w obiedzie i radosnym kolędowaniu. Podziękowaniom nie było końca.

2019-01-15 czytaj dalej

Orszak Trzech Króli -
Orszak Trzech Króli - " ODNOWI OBLICZE ZIEMI "
6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Pod Hasłem " Odnowi oblicze ziemi " Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1, 2 mln uczestników! Po raz pierwszy mieszkańcy Miasta i Gminy Świątniki Górne również dołączyli do tej ogromnej rzeszy kolędników idących oddać pokłon Świętej Rodzinie. Trzy Orszaki z Królami na czele, podążały za gwiazdą, z radością i śpiewem do Betlejem, do Świętej Rodziny czekającej na dziedzińcu Kościoła św. Stanisława B. M. w Świątnikach Górnych.

2019-01-15 czytaj dalej

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli
Zaproszenie na Orszak Trzech Króli
6 stycznia, po raz pierwszy pod hasłem " ODNOWI OBLICZE ZIEMI " z Konar po Mszy św. o godzinie 11. 00, wyruszy Zielony Orszak z Królem Azji by w Świątnikach Górnych razem z Orszakami: Czerwonym z Olszowic i Niebieskim z Rzeszotar, wspólnie oddać pokłon Świętej Rodzinie przy Kościele p.w. św. Stanisława B. M. w Świątnikach Górnych, o godzinie 13.00.

2019-01-02 czytaj dalej

 «  1 2  »