Fundacja » PrzetargGrudniowe podsumowania
Grudniowe podsumowania
Grudzień był w naszej Fundacji kolejnym miesiącem wytężonej pracy w ramach akcji "Grosik do grosika uzbieramy na Busika". Odbywały się liczne zbiórki, kwesty i inne działania w ramach których staramy się pozyskać wymagane na ten cel fundusze.

2016-12-30 czytaj dalej

Koncert Charytatywny
Koncert Charytatywny
Zapraszamy na Koncert Charytatywny

2016-11-24 czytaj dalej

Pomagamy!
Pomagamy!

2016-11-17 czytaj dalej

Koncert Gospel w Krakowie!
Koncert Gospel w Krakowie!
Szanowni Państwo,
Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert charytatywny w ramach akcji "Grosik do grosika uzbieramy na busika". Koncert pieśni religijnej i Gospel w wykonaniu Andrzeja El Gula, Doroty Witczyk oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Hagard", odbędzie się 20.11.2016r. o godzinie 19.15 w Bazylice OO. Jezuitów przy ul. Kopernika 26.

2016-11-15 czytaj dalej

Nagroda Postać Gaudium
Nagroda Postać Gaudium
W dniu 8 listopada odbyły się Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium podczas których nagrodę Postać Gaudium otrzymał Prowincjał Zakonu Bonifratrów w Polsce br. Eugeniusz Kret, a w imieniu Prowincjała nagrodę odebrała Pani Dyrektor Katarzyna Wojtanowicz i Przeor Zakonu Bonifratrów w Konarach br. Grzegorz Kołtun

2016-11-08 czytaj dalej

Koncert charytatywny w Swoszowicach
Koncert charytatywny w Swoszowicach
Podczas cyklicznego koncertu w uzdrowisku w Swoszowicach dla przebywających tam pensjonariuszy przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz Busa dla osób niepełnosprawnych, którego planujemy zakupić w najbliższym czasie. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie zespołowi Namuzowani (Kasia, Karolina, Monika, Damian, Łukasz, Mariusz i Józek), który zagrał charytatywnie oraz gościnności uzdrowiska. Zebraliśmy ponad 170 zł - grosz do grosika - zbierzemy na busika!

2016-10-25 czytaj dalej

Hubertus 2016
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Wrząsowic, Mogilan oraz Świątnik Górnych i wszystkich zainteresowanych na Hubertusa, który odbędzie się dnia 06.11.2016 w Stajni na Zielonej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej.

2016-10-13 czytaj dalej

I Bonifraterski Dzień Sportu
I Bonifraterski Dzień Sportu
Inspirując się wrześniowymi imprezami o charakterze sportowym i rekreacyjnym w zaprzyjaźnionych placówkach doszliśmy do przekonania, że chcemy podobne zainicjować w naszej Fundacji.

2016-10-12 czytaj dalej

SUPER LODOŁAMACZ 2016
SUPER LODOŁAMACZ 2016
W Dworku Białoprądnickim pod koniec września wręczono statuetki Lodołamaczy za 2016 rok. Są one przyznawane instytucjom, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami i walczą z ich społecznym wykluczeniem.
Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna ze Świątnik Górnych oraz niewidomy Tomasz Koźmiński z Krakowa.
SUPER LODOŁAMACZ 2016

2016-10-03 czytaj dalej

II Bonifraterska Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu
II Bonifraterska Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu
Zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy wróciliśmy z II Bonifraterskiej Pielgrzymki do Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. W pielgrzymce uczestniczyli podopieczni Bonifraterskie Fundacji Dobroczynnej - ok. 70 osób. Ze śpiewem na ustach przeszliśmy przez okoliczne miejscowości. Na miejscu uczestniczyliśmy w mszy św., po której wspólnie piekliśmy kiełbaski.

2016-09-30 czytaj dalej

ŚDM w pełni!
ŚDM w pełni!
Światowe Dni Młodzieży (World Youth Days), to wspaniała możliwość do przeżycia niecodziennych chwil. Także w Konarach goszcząc naszych młodych szpitalników z wielu różnych zakątków świata doświadczamy głębokich emocji. Oprócz spotkań na miejscu, grupa aktywnie uczestniczy w ŚDM w Krakowie i Brzegach. Co prawda pogoda nas nie rozpieszcza ale mimo tego nasze sera pełne są radości i wzajemnej miłości w duchu spotkania z bliźnim. Garść zdjęć i filmik z tych wydarzeń poniżej.


2016-07-28 czytaj dalej

BONIFRATRZY Z CAŁEGO ŚWIATA W KONARACH
BONIFRATRZY Z CAŁEGO ŚWIATA W KONARACH
W dniach 24 – 31 lipca 2016 w naszej gminie, w Konwencie OO. Bonifratrów w Konarach goszczą przedstawiciele Zakonu Szpitalnego Bonifratrów z całego świata. Jest to zjazd Młodych Szpitalników, którzy przyjechali równocześnie na Światowe Dni Młodzieży. W trakcie uroczystego powitania i rozpoczęcia spotkania obecny był również Pan Piotr Piotrowski Wójt Gminy Mogilany. Zjazd Młodych Szpitalników, Braci Bonifratrów i świeckich współpracowników jest spotkaniem formacyjnym Rodziny Bonifraterskiej do wzmacniania codziennej posługi osobom chorym i niepełnosprawnym. W spotkaniu biorą udział Generał Zakonu Brat Jesús Etayo Arrondo, sac., Biskup José Luis Redrado Marchite OH, Prowincjał Prowincji Polskiej br. Eugeniusz Kret OH oraz blisko 100 młodych duchem członków rodziny bonifraterskiej.
Organizatorem spotkania jest Prowincja Polska Zakonu Św. Jana Bożego, Konwent Bonifratrów w Konarach, Bonifraterska Fundacja Dobroczynna oraz wolontariuszki – okoliczne mieszkanki, którym w tym miejscu składamy serdeczne Bóg Zapłać za zaangażowanie.

2016-07-26 czytaj dalej

Kolejny nr. Miesięcznika Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Kolejny nr. Miesięcznika Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym nr. Miesięcznika Boni-Wieści. Znajdują się, tam informacje dotyczące działalności naszej Fundacji.

2016-07-20 czytaj dalej

Wizytacja w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +
Wizytacja w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + "Lights of rights"
Od poniedziałku do czwartku nasz Fundacja gości przyjaciół ze Szwecji, Hiszpanii, Słowenii oraz z Węgier. Goście odwiedzili nas w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + "Lights of rights". W tym czasie uczestnicy projektu brali udział w wycieczkach, imprezach oraz warsztatach. Dziś nasz Dom przygotował dla przyjaciół z zagranicy warsztaty dotyczące spędzania wolnego czasu. Bawiliśmy się świetnie. Po warsztatach wzięliśmy udział w integracyjnym pikniku. Prócz pyszności z grilla, częstowaliśmy gości Polskimi specjałami m.in. kanapkami ze smalcem i ogórkami czy pierogami ruskimi. Do zabawy przygrywał nam regionalny zespół "Mogilanie". Bardzo dziękujemy za odwiedzimy i zapraszamy ponownie.

2016-06-20 czytaj dalej

Spotkanie rodzin mieszkańców DPS
Spotkanie rodzin mieszkańców DPS
Dzisiaj w naszym Domu odbyło się "spotkanie rodzin". Do naszych mieszkańców przyjechali bliscy, my staraliśmy się zapewnić miłą atmosferę. Bardzo cieszymy się, gdy nasi Panowie spotykają się ze swoimi bliskimi. W czasie imprezy zaprezentowaliśmy spektakl, przygotowany przez mieszkańców Domu. Cieszymy się, ze pogoda dopisała i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok!

2016-06-18 czytaj dalej

"Miodobranie-Miodogranie" 2016
Dzisiaj po raz kolejny odbyła się nasza coroczna impreza integracyjna "Miodobranie-Miodogranie". Zabawa jak co roku była wyśmienita, goście dopisali. Zjechali się do nas przyjaciele z małopolski, ale i z podkarpacia. Występów było pod dostatkiem, W trakcie imprezy odbył się, także plener malarski finansowany przez Polsko - Szwajcarski Program Współpracy, w wyniku którego powstały prawdziwe działa sztuki. Dziękujemy gościom za przybycie, artystom za występy. Zapraszamy za rok!

2016-06-16 czytaj dalej

Uroczyste otwarcie naszego Mieszkania Chronionego
Uroczyste otwarcie naszego Mieszkania Chronionego
Oprócz dzisiejszej imprezy integracyjnej, mieliśmy niecodzienne wydarzenie, a mianowicie uroczyste otwarcie naszego MIESZKANIA CHRONIONEGO. W uroczystości wzięli udział Członkowie Zarządu Fundacji, personel i podopieczni Fundacji, dyrektorzy i przedstawiciele innych DPS-ów oraz placówek pomocy społecznej. W otwarciu uczestniczył także przedstawiciel ROPS w Krakowie Pan Piotr Maurek kierownik projektu "Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem". Dziękujemy wszystkim za wsparcie, cierpliwość i pomoc podczas realizacji projektu. Mamy nadzieję, że nasz Domek przyczynie się do aktywizacji i usamodzielnienia wielu osób, które wymagają tego rodzaju wsparcia.

2016-06-16 czytaj dalej

Wolontariat pracowniczy
Wolontariat pracowniczy "Give time together"
W ramach wolontariatu pracowniczego "Give time together" pracownicy firmy Sabre Polska przyjechali do naszej Fundacji pomóc nam w pracach remontowo - porządkowych. Nasi wolontariusze pracowali z wielkim zapałem i wykonali "kawał" dobrej roboty. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę. Mamy nadzieje na dalszą współpracę.

2016-06-09 czytaj dalej

Wizytacja w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +
Wizytacja w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + "Lights of rights"
Od poniedziałku do czwartku nasz Fundacja gości przyjaciół ze Szwecji, Hiszpanii, Słowenii oraz z Węgier. Goście odwiedzili nas w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + "Lights of rights".

2016-06-07 czytaj dalej

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2016
Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2016
5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Ten wyjątkowy dla nas dzień uczciliśmy II Marszem Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Założeniem akcji było wywołanie refleksję nt. osób z niepełnosprawnością jako obecnych i pełnosprawnych członków życia społecznego. Akcja podjęła również wymiar edukacji społecznej w zakresie postrzegania osób z niepełnosprawnością, znajomości i szanowania ich praw oraz tworzenia warunków do ich realizacji. W tym roku przeszliśmy w towarzystwie dzieci i młodzieży z okolicznych szkół, włodarzy Gmin Mogilany oraz Świątniki Górne, podopiecznych i pracowników ośrodków i organizacji pomocowych oraz naszych szanownych sąsiadów. Przemarsz w Świątnikach Górnych z Kościoła parafialnego prowadziła konna grupa rekonstrukcyjna. Po dotarciu pod Urząd Gminy zostały odczytane prawa osób z niepełnosprawnością. Następnie przejechaliśmy do Mogilan, gdzie odbyła się druga część marszu. Marsz zakończył się ponownym uroczystym odczytaniem praw osób z niepełnosprawnościami. Po zakończonym marszu udaliśmy się na integracyjny piknik, który się odbył na terenie Fundacji.

2016-05-05 czytaj dalej

Modlitwa o powołania
Modlitwa o powołania
Dziś w Konarach, wspólnie - Bracia Zakonni, podopieczni i pracownicy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej - modliliśmy się o Powołania do Naszego Zakonu.
Odpowiadając na apel Ojca Benigno Ramosa, w obecności relikwii św. Jana Bożego, Bł. Eustachego Kuglera i św. Siostry Faustyny - opiekunki Bożego Miłosierdzia, powierzaliśmy Bogu prośby o posłanie do służby chorym, opuszczonym i cierpiącym nowych Braci i Współpracowników.

2016-04-15 czytaj dalej

Asystentura
Asystentura
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowych p. Jola została oficjalną asystentką w sekretariacie Fundacji i z wielkim zaangażowaniem pełni swoją ważną funkcję! :) Gratulujemy p. Jolu i życzymy udanej pracy!

2016-04-01 czytaj dalej

Misterium Niedzieli Palmowej w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Misterium Niedzieli Palmowej w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Miesiąc przed Świętami Wielkanocnymi narodził się pomysł zorganizowania Misterium Niedzieli Palmowej w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarah, którego głównym inicjatorem był Pan Prezes Marek Krobicki.

2016-04-01 czytaj dalej

Niedziela Palmowa
Przedstawiamy film z inscenizacji Niedzieli Palmowej, w realizacji przedstawienia brali udział terapełci oraz podopieczni wszystkich dzieł Fundacji.

2016-03-23 czytaj dalej

Światowy Dzień Zespołu Downa
Światowy Dzień Zespołu Downa
W dniu 21 marca obchodzone jest święto osób z zespołem downa, które zostało ustanowiona z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku, a od 2012 roku obchodzone jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Data obchodów tego ważnego święta nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Osoby z zespołem Downa mają charakterystyczny wygląd, są zazwyczaj bardzo pogodne i przyjacielskie.

2016-03-21 czytaj dalej

Project DESkTOP – wdrażamy się!
Project DESkTOP – wdrażamy się!
Drugie spotkanie robocze zespołu realizującego Project DESkTOP stało pod znakiem treningów i warsztatów. Uczyliśmy się jak obsługiwać środowisko webowe, w którym będziemy pracować, jak tworzyć aktywności dla naszych podopiecznych i wiele innych technicznych rzeczy, które jak się okazało wcale nie są takie trudne jak się pierwej wydawało. A do tego mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi tabletami, na których będą pracować beneficjenci projektu.

2016-03-15 czytaj dalej

II Tydzień Pracy Socjalnej w Krakowie 11-15 kwietnia 2016 rok w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej PSSPS
Praca socjalna, którą szeroko realizujemy w naszych dziełach, to profesja, która wymaga ciągłej profesjonalizacji, doskonalenia oraz dużego oddania i poświęcenia na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Praca socjalna i zawód pracownika socjalnego wymagają w Polsce ciągłego wzmacniania i budowania prestiżu.
Dlatego Bonifraterska Fundacja Dobroczynna - Bonifraterski Ośrodek Mediacji włączył się do organizowanego Tygodnia Pracy Socjalnej.
Zapraszamy do zapoznania się z złączonym listem oraz programem spotkań.

2016-03-14 czytaj dalej

Mecz koszykarek Wisły Can - Pack Kraków
Mecz koszykarek Wisły Can - Pack Kraków
Byliśmy dzisiaj na meczu koszykarek Wisły Can - Pack Kraków. Wszyscy podopieczni szalenie zadowoleni! Przedstawiamy pamiątkowe zdjęcia z meczu. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Konwent Ojców Bonifratrów w Konarach składają podziękowania Wiśle Can Pack Kraków i Marketing Managerowi Panu Grzegorzowi Ożogowi za zaproszenie na mecz i chęć dalszej współpracy.

2016-03-04 czytaj dalej

Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów
Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów
Katarzyna Wojtanowicz Przedstawicielka Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, Koordynatorka Bonifraterskiego Ośrodka Mediacji była prelegentem spotkania zorganizowanego przez Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów Wydziału Prawa i Administracji UJ.

2016-03-01 czytaj dalej

Film na temat p. Rafała
Przedstawiamy film na temat p. Rafała - pracownika naszej Fundacji, a konkretnie Zakładu Aktywności Zawodowej. Oprócz różnych talentów przejawianych w naszej Fundacji, jedną z pasji p. Rafała jest teatr... Zapraszamy do oglądania!.

2016-03-01 czytaj dalej

Konferencja Bioetyczna
W dniu 27.02.2016 w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach odbyła sia się konferencja Komitetu Bioetycznego Polskiej Prowincji Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego pt „Problemy Bioetyczne w Domach Pomocy Społecznej”. Podczas spotkania poruszone zostały m.in. zagadnienia: wyrażania zgody albo sprzeciwu na leczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną lub psychiczną, konfliktów w domach pomocy społecznej oraz seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

2016-02-29 czytaj dalej

ŚDM
Zapraszamy do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży, więcej informacji na stronie

2016-02-15 czytaj dalej

Ostatki 2016
Ostatki 2016
Dziś pożegnaliśmy cykl imprez karnawałowych, zakończyliśmy go w wielkim stylu! Imprezą zacną i jakże epicką! Bawiliśmy się razem z kolegami i koleżankami z WTZ, ŚDS i ZAZ oraz gośćmi z DPS-u przy ul. Kluzeka w Krakowie. Zabawę uświetnił zespół Dragon’s Band, który to zapewnił nam genialną oprawę muzyczną. Tańców, swawol i wygłupów nie było końca. Zapraszamy do podziwiania strojów i figur tanecznych na naszych fotografiach :)

2016-02-08 czytaj dalej

"Jasełka" w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Tradycją naszego ośrodka Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej - Środowiskowego Domu Samopomocy są coroczne "Jasełka" przygotowane przez uczestników wraz z terapeutami.

2016-01-18 czytaj dalej

Występ chóru Mogilanum
Występ chóru Mogilanum
„Chór „Mogilanum” istnieje przede wszystkim by uświetniać uroczystości patriotyczne, religijne i okolicznościowe. Obecnie w repertuarze chóru znajdują się pieśni religijne (w tym Maryjne i Pasyjne), patriotyczne, okolicznościowe, hymny (w tym hymn naszej Gminy). Wizytówkę Gminy można zobaczyć na wszelkich gminnych uroczystościach, ale i nie tylko.”

2016-01-11 czytaj dalej

 «  1 2  »