Fundacja » PrzetargSpotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
Już za kilka dni Wigilia świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym jak co roku pracownicy i podopieczni naszej Fundacji spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym podczas którego składaliśmy sobie życzenia i spędzaliśmy razem czas. Wszyscy jesteśmy bowiem, jedną wielką bonifraterską rodziną. Zdrowych i spokojnych świąt!

2015-12-21 czytaj dalej

Olimpiada na zakończenie projektu
Olimpiada na zakończenie projektu "Akcja praca"
Właśnie zakończyliśmy realizowany w naszej Fundacji od lipca br Projekt „Akcja: Praca”. W ramach programu podjęte zostały następujące działania:
- indywidualne spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym i trenerem pracy,
- zajęcia warsztatowe doskonalące umiejętności zawodowe, pokazujące metody skutecznego poszukiwania zatrudnienia, radzenia sobie ze stresem,
- kursy: florystyczny, zdrowego żywienia, pierwszej pomocy medycznej,
- kursy wprowadzające nowe metody terapeutyczne w pracy z osobami niepełnosprawnymi,
- opieka wolontariuszy dla osób niepełnosprawnych w czasie trwania programu.

2015-12-10 czytaj dalej

Nowa możliwość zakupów
Zapraszamy serdecznie do zakupów na naszym nowym koncie Allegro:) Życzymy udanych, oraz smacznych zakupów.

2015-12-08 czytaj dalej

Andrzejki w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Andrzejki w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Zabawa Andrzejkowa w tym roku rozpoczęła się wróżbami poprowadzonymi przez studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Przygotowana muzyka wszystkich porywała do tańca, do wspólnej zabawy.

2015-11-24 czytaj dalej

Etiopia okiem Daniela
Etiopia okiem Daniela
Właśnie zakończyła się niecodzienna prezentacja. Jeden z naszych nowych kolegów w pracy – Daniel, pochodzący z dość egzotycznego kraju jakim jest afrykańska Etiopia przygotował dla wszystkich pracowników i podopiecznych Fundacji interesującą prezentację, podczas której opowiedział nam o kraju z którego pochodzi. Trzeba przyznać, że odmienność kulturowa oraz egzotyka licznych plemion zamieszkujących etnicznie ów kraj, zrobiła na nas spore wrażenie!

2015-11-19 czytaj dalej

Święto Niepodległości w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Święto Niepodległości w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej
Jak co roku obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości naszego kraju. W tym celu podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach z czterech dzieł tj. Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej jako organizatorzy przedstawienia teatralnego wystąpili 11 listopada 2015 roku na Akademii w Urzędzie Gminy w Mogilanach oraz 10 i 12 listopada w ośrodku Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Scenariusz spektaklu obejmował pieśni i teksty literackie o charakterze patriotycznym.

2015-11-12 czytaj dalej

X Hubertus już za nami:)
X Hubertus już za nami:)
No i kolejny X już Hubertus za nami. Pogodą pięknie nam dopisała - jesień w Konarach jest przepiękna! - choć wiatr trochę "urywał głowy" to amatorzy różnych konnych atrakcji nie mogli narzekać. I przejażdżki i oprowadzanki, konkurs tatarski i konkurs skoków, pokazy ujeżdżania i pokazy kaskaderskie, lis szukany i kiermasz rękodzieła i zdrowej żywności oraz na koniec główna atrakcja dnia gonitwa za lisem. Zwycięzcy różnych konkurencji będą z pewnością wspominać zaciętą rywalizację i już przygotowywać się do przyszłorocznego Hubertusa.

2015-11-09 czytaj dalej

Program słowno - muzyczny o Świętym Janie Pawle II, z okazji 37 rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową
Program słowno - muzyczny o Świętym Janie Pawle II, z okazji 37 rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową
W dniu 29 października 2015 roku uczestnicy i pracownicy dzieł Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej zostali zaproszeni na program słowno - muzyczny o Świętym Janie Pawle II z okazji 37 rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, przygotowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Przedstawienie dostarczyło nam wiele wzruszeń i emocji.
Przypomnieliśmy sobie piękne chwile, których dostarczył na Jan Paweł II podczas swojego życia i pontyfikatu.

2015-10-29 czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Mediacji
Międzynarodowy Dzień Mediacji
15 października 2015 r. obchodzimy w Polsce 8 Międzynarodowy Dzień Mediacji. To okazja do promocji mediacji, jako alternatywnych form rozwiązywania konfliktów.

2015-10-13 czytaj dalej

Pielgrzymka do Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy w Sieprawiu
Pielgrzymka do Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy w Sieprawiu
W dniu 3 października 2015r. uczestnicy dzieł Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej wraz z pracownikami po raz pierwszy pielgrzymowali do Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy w Sieprawiu. Po dotarciu na miejsce pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium ks. Piotr Kluska, który przybliżył nam życiorys Błogosławionej Anieli Salawy. Mszę Świętą odprawił ks. Bogumił Nowosiadły, po której pielgrzymi uczcili relikwie Błogosławionej. Kolejnym punktem pielgrzymki było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na zakończenie odmawialiśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym ks. Proboszcz udzielił pielgrzymom błogosławieństwa zachęcając do kolejnej pielgrzymki w 2016 roku. Piesza pielgrzymka wzmocniła wszystkich duchowo i pokazała, że osobyniepełnosprawne potrafią podejmować i pokonywać wysiłek fizyczny.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie.

2015-10-05 czytaj dalej

„Czarna Dama” na – bardzo – wesoło!
„Czarna Dama” na – bardzo – wesoło!
Pierwsze spotkanie z wyższą sztuką organizowane przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną - już za nami! Dokładnie dzisiaj o godz. 19.00 w nasze skromne progi zawitał teatr p. Artura Dziurmana „Scena Moliera”, który wystawił sztukę „Czarna Dama” – na wesoło.

2015-09-23 czytaj dalej

Wycieczka Zakładu Aktywności Zawodowej w Góry Stołowe
Wycieczka Zakładu Aktywności Zawodowej w Góry Stołowe
W dniach 16-18 września 28 osób z BFD ZAZ udało się na wycieczkę do pięknej Kotliny Kłodzkiej, by w pięknej, już z lekka jesiennej aurze, trochę odpocząć i podziwiać piękne Góry Stołowe i inne atrakcje tej części Polski.

2015-09-18 czytaj dalej

Spotkanie Formacyjno-Integracyjne, oraz Dożynki w Konwencie w Zebrzydowicach
Spotkanie Formacyjno-Integracyjne, oraz Dożynki w Konwencie w Zebrzydowicach
Jak co roku, we wrześniu – tym razem w Zebrzydowicach odbyło się tradycyjne Spotkanie Formacyjno-Integracyjne, dodatkowo połączone z obchodami dożynkowymi.
Spotkanie organizowane było przez Zarząd Prowincji polskiej zakonu Bonifratrów pod szczególną pieczą prowincjała br. Eugeniusza Kreta i rady prowincjalnej.

2015-09-18 czytaj dalej

Kolejni studenci z Uniwersytetu w Presovie odbywają staż w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach
W terminie od 14 do 18 września 2015 r. w naszej Fundacji gościmy kolejne, tym razem 4 studentki z Uniwersytetu w Presovie na Słowacji. W trakcie pobytu stażystki poznają nasze metody i formy pracy z osobami z niepełnosprawnością oraz polskie zwyczaje i kulturę. Jest to również czas wzajemnego uczenia się porozumiewania. Praktyki odbywają się w ramach porozumienia pomiędzy Bonifraterską Fundacją Dobroczynną w Konarach - Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – Uniwersytetem w Presovie przy współpracy Fundacji KU PRZYSZŁOŚCI oraz Hotelu Guliwer z Krakowa.

2015-09-17 czytaj dalej

Wyprawa do Zakopanego
Wyprawa do Zakopanego
Właśnie wróciliśmy! Ależ się działo! Trzy dni w Zakopanem, z górami, muzeami i pieszymi wędrówkami – wszystko co najlepsze! Były więc spacery po super turystycznych (ale nie pozbawionych swojego uroku) Krupówkach. Był wyjazd (i zjazd) na Kasprowy Wierch kolejką linową – serdecznie dziękujemy Panom z zarządu PKG za umożliwienie tego nieodpłatnie – a widoki i emocje zapierały dech w piersiach!

2015-09-10 czytaj dalej

Zakończenie Wakacji w Konarach na Zielonej
Zakończenie Wakacji w Konarach na Zielonej
Szósty dzień września 2015r w Konarach miał być wyjątkowy i zaznaczmy od razu, że właśnie taki był. Otóż po długich, prawie dwumiesięcznych przygotowaniach – w niedzielę owego dnia spotkaliśmy się na zapowiadanej przez nas wcześniej imprezie plenerowej pt „Zakończenie wakacji w Konarach na Zielonej”. Odwiedzili nas goście z władz gminy, zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, z którymi nasza Fundacja współpracuje oraz przede wszystkim lokalna społeczność, dla której przygotowanych zostało wiele atrakcji. Piknik miał charakter rodzinny, więc właśnie rodziny z dziećmi były najliczniejszymi reprezentantami lokalnej społeczności

2015-09-07 czytaj dalej

Demonstracja
Demonstracja
W dniu dzisiejszym odbyła się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim na ul. Basztowej w Krakowie, której celem był protest przeciwko planowanej likwidacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

2015-09-03 czytaj dalej

Zagraniczny staż w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach
W terminie od 22 do 28 sierpnia 2015 r. w Konwencie w Konarach gościliśmy pierwszego stażystę w Uniwersytetu w Presovie na Słowacji. Pan Radosław jest studentem studiów doktoranckich na kierunku praca socjalna.

2015-09-01 czytaj dalej

Półkolonia już za nami!
W okresie od 24 do 28 sierpnia 2015 roku gościliśmy na półkolonii w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach młodych odkrywców.

2015-08-31 czytaj dalej

Współpraca z Uniwersytetem Rolniczym
Współpraca z Uniwersytetem Rolniczym
Niezmiernie miło poinformować nam, że właśnie nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ponieważ Bonifraterska Fundacja Dobroczynna od lat czynnie praktykuje w dziedzinie agrokultury, hodowli koni i pszczelarstwa (a wszystko w warunkach ekologicznych i spełniających najwyższe standardy) tego rodzaju kooperacja może być niezwykle wartościowa dla wszystkich. Ilość płaszczyzn, na których możemy się spotkać jest bardzo duża i mamy nadzieję na owocną współpracę, także w innych kwestiach.

2015-08-12 czytaj dalej

#takdlaRio!
#takdlaRio!
Niniejszym ogłaszamy, że nasza Fundacja popiera i czynnie angażuje się w akcję TakdlaRio! W ten świetny projekt polegający na podniesieniu rangi Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016r (i propagowanie idei sportu wśród osób niepełnosprawnych) poprzez transmitowanie jej na żywo w telewizji publicznej zaangażowało się już wiele znanych osób. Już wkrótce dalsze informacje związane z naszym działaniem na rzecz akcji.
Zapraszamy również na oficjalną stronę oraz #takdlario na facebooku.
(na zdjęciu p. prezes Fundacji)

2015-08-11 czytaj dalej

Bezpieczni w Sieci
Bezpieczni w Sieci
Jak wiadomo w internecie, jak w każdej innej przestrzeni życiowej czyha na nieświadomego użytkownika wiele zagrożeń. A to mogą go oszukać, a to zwieść, innym razem pieniążki podprowadzić.

2015-07-27 czytaj dalej

Wycieczka do Zakopanego
Wycieczka do Zakopanego
W dniach od 10 – 12.06.2015r. odbyła się wycieczka do Zakopanego, podczas której byliśmy w Dolinie Strążyskiej, wyjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch. W Sanktuarium Maryjnym na Krzeptówkach wysłuchaliśmy krótkiej historii tego miejsca. Wieczorami przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy po Krupówkach wsłuchując się w góralską muzykę, a w ogrodzie O. Bonifratrów na Krzeptówkach paliliśmy grilla i śpiewaliśmy góralskie piosenki.

2015-07-03 czytaj dalej

Spotkanie Rodzin
Spotkanie Rodzin
W tym roku postanowiliśmy nieco odmienić formułę corocznego Spotkani Rodzin i zorganizować je jako imprezę samodzielną. Relacje z bliskimi, budowanie poczucia bliskości i przynależności mają nieco inny klimat, niż duże imprezy masowe.

2015-06-29 czytaj dalej

Miodobranie - Miodogranie
Miodobranie - Miodogranie
Miodobranie, to impreza dla naszej Fundacji szczególna. Odbywa się każdego roku, regularnie od wielu już lat i stanowi swoistą „informację” dla wszystkich, o tym kim jesteśmy i co robimy. Tym razem podczas całodniowego pikniku spotkaliśmy się we czwartek 25 czerwca.

2015-06-25 czytaj dalej

Relacja z wizyty studyjnej w Konarach
25 maja odbyła się wizyta studyjna w Konarach. Jej uczestnicy zapoznali się z dziełami Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, tj. DPS, ŚDS, WTZ oraz ZAZ. Wizytę zorganizowała Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

2015-06-11 czytaj dalej

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2015.
Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2015.
Po raz pierwszy w Powiecie Krakowskim w dniu 05.05.2015r. odbyły się obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej zorganizowane przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w Konarach .
Spotkanie rozpoczęło się w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach gdzie powitał wszystkich Ks. Proboszcz i udzielił błogosławieństwa na rozpoczynające się uroczystości.

2015-05-05 czytaj dalej

Teatr
Teatr "Klika"
W dniu 10.03.2015 r. odwiedziła Konary „KLIKA” - Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół. Przyjechała do nas z przedstawieniem słowno-muzycznym realizowanym wspólnie przez osoby niepełnosprawne i zdrowe. Na widowni, obok podopiecznych Fundacji i ich opiekunów, Braci z Konwentu - zasiedli zaproszeni specjalnie na ten dzień dyrektorzy i pedagodzy z okolicznych szkół. Przybyli, by poznać ofertę edukacyjną Fundacji, a występ Teatru Klika był ku temu dobra okazją.

2015-03-31 czytaj dalej

Uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Bożego
Uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Bożego
W dniu 06 marca 2015 r w Kaplicy pw. św. Józefa w Konarach Mszą świętą rozpoczęliśmy uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Bożego, Założyciela Zakonu Bonifratrów. Mszę celebrował ks. Bogumił, który podczas homilii przybliżył nam postać Jana- świeckiego, który tak przejął się losem chorych, opuszczonych i bezdomnych, że poświęcił im bez reszty wszystkie swoje siły, zyskując wśród nich i w społeczności Grenady przydomek Boży.

2015-03-09 czytaj dalej

Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski
Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski
W dniu 29 stycznia 2015 r. gospodarstwo Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, odebrało kolejne wyróżnienie jakim jest Certyfikat Systemu Produkt Lokalny z Małopolski. Produkt Lokalny z Małopolski to inicjatywa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, która poprzez organizację targów oraz klubów zakupowych i innych kanałów dystrybucji, daje lokalnym wytwórcom możliwość bezpośredniej sprzedaży produktów spożywczych konsumentom, którzy poszukują świeżej, ekologicznej i lokalnej żywności sprawdzonego pochodzenia.

2015-02-02 czytaj dalej

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna współpracuje z Zakładem Karnym w Nowej Hucie
W dniu 20 stycznia 2015 roku Zarząd Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach reprezentowany przez Marka Krobickiego i Katarzynę Wojtanowicz podpisał umowę o współpracy z Zakładem Karnym w Nowej Hucie reprezentowanym przez Dyrektora ppłk Jacka Mróz. Na mocy podpisanej umowy kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w tym Zakładzie będą wspierały działalność Fundacji. Panie będą wykonywały min. prace porządkowe na terenie Domu Pomocy Społecznej i Zakładu Aktywności Zawodowej.
Jest to dla nas początek, mamy nadzieję owocnej i obopólnie korzystnej współpracy. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom ZK w Nowej Hucie za podjęcie współpracy z Bonifraterską Fundacja Dobroczynną i wspólną praca na rzecz osób niepełnosprawnych.

2015-01-22 czytaj dalej

 «  1 2  »