Fundacja » PrzetargNowy sprzęt pielęgniarski dla DPS
Nowy sprzęt pielęgniarski dla DPS
Dom Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów dla Psychicznie Chorych Mężczyzn w Konarach został doposażony w sprzęt pielęgniarski w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, współfinansowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, wdrażanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” z naszego domu, dwie osoby: pielęgniarka, pielęgniarz ukończyły kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo Zachowawcze” .
Przystąpienie do projektu dało możliwość rozwoju i poszerzenia wiedzy medycznej oraz praktycznych umiejętności zawodowych.
Ponadto Dom Pomocy Społecznej otrzymał sprzęt medyczny, funkcjonalny i niezwykle ważny w codzienności naszych podopiecznych.

2014-12-23 czytaj dalej

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie
Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie
W dniach 28.listopada do 3.grudnia 2014r Bonifraterska Fundacja Dobroczynna po raz pierwszy brała udział w corocznych targach Bożonarodzeniowych organizowanych na Rynku Głównym w Krakowie. Nasze stoisko otrzymaliśmy od Krakowskiego Przedsiębiorstwa Wytwórczo-Usługowego ARTIM Sp. z o.o. Przez te cudowne, choć mroźne dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia, które spędziliśmy na Krakowskim Rynku sprzedawaliśmy wiele rzeczy przygotowanych wraz z naszymi podopiecznymi ze wszystkich naszych jednostek specjalnie na tą okazję.

2014-12-03 czytaj dalej

Hubertus 2014
Hubertus 2014
Ostatnia sobota i niedziela października upłynęły nam pod znakiem licznych atrakcji z okazji święta środowisk konnych. Tradycja Hubertusa sięga 1444 roku i do dziś jest kultywowana m.in. przez naszą fundację w Konarach „na Zielonej”.
W tym roku pomimo nieco niskiej temperatury wszyscy jak zwykle bawili się świetnie. Atrakcji nie brakowało zarówno dla dużych jak i dla małych.

2014-10-27 czytaj dalej

Konary z prezentacją na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
Konary z prezentacją na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
W dniu 14 października 2014 r, na UPJPII w Krakowie odbyła się Konferencja naukowa z serii „Praca socjalna w teorii i działaniu” pt. Rodzina wobec wyzwań współczesnego rynku pracy.

2014-10-14 czytaj dalej

Wręczanie dyplomów
Wręczanie dyplomów
W dniu 12.09.2014 r. odbyła się w naszym Konwencie w Konarach wyjątkowa uroczystość. Na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Alicja Skumorowska, która w naszym Domu Pomocy Społecznej przepracowała 33 lata.
Gratulacji za szczególne oddanie temu miejscu, mieszkańcom oraz wspólne tworzenie historii nie było końca. Ojciec Ludwik Sokół w szczególny sposób związany z panią Alicją, wygłosił pełne wzruszeń przemówienie, w którym dziękował za wieloletnią współpracę.

2014-09-12 czytaj dalej

Festyn rodzinny – „Zakończenie wakacji w Konarach na Zielonej”
Festyn rodzinny – „Zakończenie wakacji w Konarach na Zielonej”
To był iście festynowy koniec wakacji na Zielonej w Konarach. Przy huku wystrzałów armatnich, salw z broni czarnoprochowej, szarży husarii i przemarszu piechoty polskich wojsk z okresu odsieczy wiedeńskiej w niedzielę, 31 sierpnia 2014r. żegnali wakacje przybyli do Konar goście i ich rodziny. Zaproszenie wystosowała i festyn zorganizowała Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Konwent Bonifratrów w Konarach. Początek charytatywnej akcji rozpoczęto uroczystą Mszą świętą w intencji Fundacji i jej dobroczyńców sprawowaną przez ks. Dziekana Piotra Kluskę. Przybyłych gości przywitali w imieniu Fundacji Marek Krobicki i Katarzyna Wojtanowicz, zaś w imieniu Zakonu Prowincjał br. Eugeniusz Kret oraz Przeor Konwentu - br. Grzegorz Kołtun. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Parlamentu, władz Powiatu Krakowskiego i gmin Mogilany i Świątniki Górne oraz przedstawicieli stowarzyszeń działających na ich terenie.

2014-09-01 czytaj dalej

Międzynarodowa Pielgrzymka z Hinasztemeti
Międzynarodowa Pielgrzymka z Hinasztemeti
Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka z Hinasztemeti (Węgry) do Łagiewnik z przystankiem w Konarach

2014-07-28 czytaj dalej

Piknik Contry w Cieszynie
Piknik Contry w Cieszynie
Mieszkańcy DPS w Konarach na Pikniku Contry w Cieszynie.

W dniu 10 lipca 2014 r. grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej OO. Bonifratrów w Konarach wraz z Dyrekcją i opiekunami udała się na Piknik Contry do Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie. Przy sprzyjającej pogodzie, pełni uśmiechów i radości bawiliśmy się w gronie przedstawicieli wszystkich DPS-ów Zakonu Bonifratrów w Polsce oraz przyjaciół z innych placówek.
Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom tego pięknego wydarzenia dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

2014-07-10 czytaj dalej

POWIATOWE ŚWIĘTO RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO
POWIATOWE ŚWIĘTO RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO
W dniu 28 czerwca 2014 roku Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach we współpracy z Powiatem Krakowskim oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie zorganizowała w Konarach Święto Rodzicielstwa Zastępczego Powiatu Krakowskiego.

2014-06-30 czytaj dalej

„MIODOBRANIE-MIODOGRANIE 2014”
„MIODOBRANIE-MIODOGRANIE 2014”
26 czerwca br. w Centrum Rehabilitacyjnym w Konarach odbyła się XIII Małopolska Impreza Integracyjna Miodobranie – Miodobranie. Organizatorem, jak corocznie, był Konwent Bonifratrów w Konarach, a w tym roku również Bonifraterska Fundacja Dobroczynna.

2014-06-27 czytaj dalej

X-LECIE ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ
X-LECIE ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ
W dniu 12.06.2014r. w Centrum Rehabilitacyjnym w Konarach odbyły się uroczyste obchody X-lecia Zakładu Aktywności Zawodowej oraz inauguracja działalności powołanej przez Zakon Bonifratrów - Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej.

2014-06-12 czytaj dalej

 «  1 2  »